Thajská energetická společnost Global Power Synergy vybuduje závod na výrobu lithiových baterií

18. 9. 2017

  • Země: TH - Thajsko
  • Datum zveřejnění: 15.09.2017

 

Global Power Synergy Plc (GPSC), dceřiná firma národní ropné a plynárenské společnosti PTT Plc, plánuje ve spolupráci s japonským partnerem vybudovat závod na výrobu lithiových baterií s kapacitou 100 megawatt-hodin v hodnotě jedné miliardy bátů (30 mil. US$). Výroba baterií bude zaměřena na skladování energie v energetice, zatím se neuvažuje o využití v elektromobilech. GPSC uvažuje o vstupu na trh výroby elektřiny ze solárních panelů umístěných na střechách, jejichž spojení s řešeními na skladování energie zvyšuje efektivnost celého systému.

Thajská vláda připravuje úpravu regulace energetického trhu, která by měla umožnit i malým výrobcům solární energie z panelů umístěných na střechách prodávat přebytečnou kapacitu do sítě.

Ke konci letošního roku bude  GPSC provozovat 1742 MW instalovaného energetického výkonu. Vedle projektů v Thajsku firma působí i v zahraničí. V Laosu má dvě hydroelektrárny – Nam Lik Hydro Power Plant (65 MW) a Xayaburi Hydro Power Plant (1285 MW), v Japonsku provozuje solární elektrárnu Ichinoseki o výkonu 20 MW.

GPSC očekává v roce 2017 obrat ve výši 21,8 miliardy bátů (660 miliard US$).

Zdroj: Bangkok Post, GPSC
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: