Thajsko je v žebříčku mezinárodní konkurenceschopnosti IMD na 28. místě

6. 6. 2016

  • Země: Thajsko
  • Datum zveřejnění: 03.06.2016
  • Zdroj: Bangkok Post, , www.imd.org

ilustrační obrázekŠvýcarský institut IMD zveřejnil své nejnovější hodnocení mezinárodní konkurenceschopnosti 61 sledovaných zemí. Thajsko se v letošním roce posunulo na 28. místo, kde vystřídalo Českou republiku, která se posunula na 27. příčku. Z ostatních zemí ASEAN se Singapur umístil na 4. místě, Malajsie na 19., Filipíny na 42. a Indonésie na 48. Zbývající členové ASEAN - Brunei, Laos, Kambodža, Myanmar a Vietnam - nebyly do žebříčku zahrnuty.

Zlepšení zahrnují hospodářskou politiku vlády, reálný růst HDP na obyvatele, stabilitu měnového kurzu a snížené riziko politické nestability. Slabinami jsou pokles exportu, tržní kapitalizace a příjmy z turistického ruchu.

Pro další posílení své mezinárodní konkurenceschopnosti bude Thajsko v letošním roce čelit výzvám, které zahrnují potřebu urychlit investice do infrastrukturních megaprojektů, politické, sociální a vzdělávací reformy nezbytné pro další rozvoj země a budování dopravních a logistických systémů za účelem optimalizace postavení Thajska v řetězci přidané hodnoty regionu ASEAN.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Thajsku.

Tisknout Vaše hodnocení: