Thajsko – očekávaný tendr na rozvoj bangkockého přístavu Klong Toey

25. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Thajsko – očekávaný tendr na rozvoj bangkockého přístavu Klong Toey Thajská správa přístavů (Port Authority of Thailand - PAT) připravuje tendr na překládací stanici v hodnotě 1,3 mld. THB (cca 910 mil. CZK. Výhledově jsou plánovány další masivní investice do přístavní infrastruktury.

Tendr na vybudování překládací stanice na kontejnery (container freight station– CFS) má být vypsán již v průběhu tohoto roku. Cílem plánovaného rozšíření je zvýšit kapacitu přístavu na 120 tisíc kontejnerových jednotek ekvivalentu dvacetistopých kontejnerů (twenty-foot equivalent units – TEU) v odchozím směru. Provoz by měl být zahájen v roce 2019 a v současné době probíhá přípravná fáze a sestavení zadávacích podmínek.

Tendr má být realizován v rámci dalších osmi rozvojových projektů PAT v letech 2017 až 2021 s celkovou hodnotou více než 68 mld. CZK. Tři z nich jsou již v procesu realizace v provincii Chon Buri a rozšiřují kapacity přístavu Laem Chabang. Týkají se rozšíření nakládací plochy a přístaviště včetně vybudování spojovací železniční trati. Celkový rozpočet dosahuje bezmála 3,1 mld. CZK.

Ve fázi předběžných studií jsou také další čtyři investiční projekty do tohoto přístavu (Laem Chabang) v rámci třetí fáze jeho rozšiřování, jejichž hodnota by mohla dosáhnout téměř 61,7 mld. CZK. Roční kapacita přístavu by dle plánu vzrostla na 8 mil. TEU. Úvodní fáze studie zahrnující zhodnocení dopadů na životní prostředí a zdraví obyvatel by měla být dokončena v říjnu toho roku.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Bangkoku (Thajsko). Autor: Ing. Jan Špiler, vedoucí ekonomického úseku, velvyslanectví ČR v Bangkoku.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek