Thajský EGAT se hodlá více zaměřit na výstavbu obnovitelných zdrojů energie

9. 5. 2017

  • Země: TH - Thajsko
  • Datum zveřejnění: 09.05.2017

shutterstock_475945954_hydroenergy-120.jpgThajská státní společnost EGAT, která vyrábí a distribuuje elektrickou energii, plánuje revidovat svojí podnikatelskou strategii a lépe využít rostoucího globálního trendu odklonu od fosilních paliv k obnovitelným zdrojům. EGAT se dosud zaměřovala na výrobu elektrické energie z fosilních zdrojů, především zemního plynu a uhlí, nyní by chtěla diversifikovat do dalších oblastí energetiky.

V současné době EGAT provozuje hydroelektrárny s celkovou instalovanou kapacitou 513 MW, do roku 2036 by státní firma chtěla zvýšit kapacitu svých obnovitelných zdrojů na 2000 MW. Pokud se plány EGATu naplní, bude to znamenat velkou změnu v thajské energetice, kde výstavba obnovitelných zdrojů byla dosud doménou soukromého sektoru.

Thajský energetický regulátor nyní připravuje změnu regulačního rámce, v rámci kterého by se dodavatelé elektrické energie z obnovitelných zdrojů museli zavázat k pevným dodávkám. Toto opatření bude motivovat výrobce elektrické energie ke kombinování zdrojů, jako například výrobu elektrické energie ze sluneční energie během dne s výrobou elektřiny z biomasy nebo bioplynu v nočních hodinách.

Tendry na licence pro výstavbu nových obnovitelných zdrojů, které již budou založeny na nových podmínkách, mají být vyhlášeny v brzké době

Zdroj: Bangkok Post.
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: