Thajský institut nukleární technologie (TINT) vybuduje nový cyklotronový komplex

14. 9. 2017

  • Země: TH - Thajsko
  • Datum zveřejnění: 14.09.2017

Ruská společnost Rosatom Healthcare, dceřiná firma státního Rosatomu, dodá ve spolupráci s thajskou engineeringovou firmou a dodavatelem vědeckého zařízení Kinetics Corporation cyklotronový komplex s radiochemickými laboratořemi Thajskému institutu nukleární technologie (TINT). Jádrem komplexu bude cyklotron MCC-30/15 s protonovou energií 30 MeV.
Cyklotron bude používán k výrobě izotopů pro pozitronovou emisní tomografii (PET) a jedno-fotonovou emisní počítačovou tomografii (SPECT) a přispěje k přesnějšímu diagnostikování některých specifických nemocí, jako jsou kardiopulmonární, onkologická, neurologická a nádorová onemocnění.
Vedle cyklotronu bude nový komplex zahrnovat rovněž několik laboratoří pro výrobu radio-farmaceutických léků pro nukleární medicínu a bude sloužit jako platforma pro výzkum a vývoj v dalších vědních oblastech, jako jsou fyzika, biologie, výzkum materiálů a v elektronickém, automobilovém a telekomunikačním průmyslu.
Všechny izotopy pro SPECT jsou dnes do Thajska dováženy, některé PET izotopy jsou vyráběny místně v nemocnicích v množství, které nestačí pokrýt poptávku.
Zařízení bude umístěno v Nukleárním výzkumném centru v provincii Nakhon Nayok v centrálním Thajsku.

Zdroj: Bangkok Post
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Bangkoku

 

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: