Tradiční česká svítidla bodují i v Kuvajtu

6. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Tradiční česká svítidla bodují i v Kuvajtu Výrobky z českého křišťálu a české sklo mají v zemích Perského zálivu tradičně vynikající pověst a patří mezi vyhledávané luxusní ozdoby arabských domů. I přes celkově slabší ekonomiku států GCC v posledních letech patří české sklo a křišťál k úspěšným exportním položkám do tohoto regionu, jak je vidět mimo jiné i z příběhu české společnosti Clartés, která je výrobcem exkluzivních křišťálových lustrů a individuálních zakázkových svítidel.

Kromě Dubaje a Saúdské Arábie, kam společnost své výrobky již dodává, se nyní do jejího hledáčku dostal i Kuvajt. Majitel a jednatel společnosti Clartés, pan Ing. Milan Polák, který Kuvajt koncem února poprvé navštívil, vidí Kuvajtský trh jako perspektivní.

„Kuvajt si teprve osaháváme, ale cítím zde pro naše výrobky velký potenciál,“ řekl Milan Polák. „Máme tady za krátké časové období již druhého zákazníka, který si vybral naši značku pro vybavení interiéru své soukromé rezidence našimi individuálně zhotovenými zakázkovými svítidly. Pokud máte ty správné kontakty a umíte se dostat k lidem, kteří dokáží ocenit nejen tradici českého křišťálu, ale i vysokou ruční přidanou hodnotu, kvalitu české kovovýroby, propracovaný design a individuální technické řešení, pak máte velikou šanci získat zajímavé zakázky.“

Velvyslanectví ČR v Kuvajtu v rámci své působnosti v oblasti podpory českého exportu pro společnost Clartés uspořádalo v prostorách ambasády setkání s několika potenciálními obchodními partnery, na kterém pan Ing. Milan Polák prezentoval práci své společnosti.

„Rád bych ambasádě poděkoval za milé přijetí a skvělou organizaci programu a pracovních schůzek při mém pobytu v Kuvajtu. Věřím, že z realizovaných schůzek vzejde dobrá spolupráce a že nám pomohou v expanzi na kuvajtský trh,“ dodává k tomu pan Ing. Milan Polák. Podpora českých firem na kuvajtském trhu patří k prioritám české ambasády v Kuvajtu, která v rámci svých možností nabízí spolupráci a podporu všem českým firmám, které mají zájem o kuvajtský či katarský trh.    

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kuvajtu (Kuvajt). Autor: Jakub Jaroš, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek