Trendy v oblasti fitness na německém veletrhu FIBO v Kolíně nad Rýnem

20. 4. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Trendy v oblasti fitness na německém veletrhu FIBO v Kolíně nad Rýnem Trendy a novinky z oblasti fitness, wellness a zdraví byly 6. až 9. dubna 2017 k vidění na veletrhu FIBO v Kolíně. Kromě možnosti vyzkoušet si nové fitness přístroje a cvičící koncepty, byly k dispozici i celebrity z této branže, které nabízely své zkušenosti při tréninku. Návštěvníky pak mohlo zaujmout i nákupní centrum s novým oblečením a vybavením pro letošní rok.

Kromě prezentace nových produktů probíhala zároveň soutěž ve fitness „vychytávkách“, kde si své první místo obhájila tréninková „stanice“ FUNS C od firmy Transatlantic Fitness GmbH, která je sestavitelná během 10 minut a se svými úspornými rozměry 8,5 x 6 m nabízí prostor ke cvičení až 10 lidem současně, až 4 TRX lan a po přidání dalšího příslušenství umožňuje posilování až 25 osobám.

Mezi nominovanými byla také praktická osuška ATHLETIC INDUSTRIES Sporthandtuch ST1 od firmy ATHLETIC INDUSTRIES, jejíž multifunkčnost se skýtá v rozměrech pasujících na každé tréninkové zařízení, v protiskluznosti, v praktických kapsičkách na mobilní telefon, klíček od skříňky a další, ale i v podpoře hygieny, kdy je jedna strana osušky určena pro tělo a druhá pro fitness zařízení. Tyto inovace již naznačují, že se fitness trh nezaměřuje pouze na velké společnosti, ale také na jednotlivé uživatele, kteří do řad odborníků v tomto oboru nepatří.

Dále byl nabídnut také speciální design, hudba a osvětlení sloužící k maximální motivaci a prožití fitness zážitku. Horkým tématem byla i digitální inovace pro studia, a pro běžné uživatele spousta chytrých aplikací, které propojují fitness tréninky se zdravotními benefity. Objevilo se také téma tréninku doma a venku, zdravého cvičení, prevence a cvičení s terapeutickým účinkem.

Prezentovány byly mimo jiné zdravé nutriční výrobky, napomáhající k efektivnímu cvičení. Téma veletrhu se neslo v duchu fitness, avšak se snahou vnést do podvědomí důležitost zdraví a stravování, což je zásadní i pro populaci v České republice, kde počet lidí s nadváhou stále stoupá a v současné době spadá 52 % Čechů do kategorie obezity.

Trh s produkty sportovní výživy a s potravinami pro aktivní životní styl přijela podpořit i česká firma NUTREND D.S., a dále firma Indiana s.r.o., jež je známá pro výrobu sušeného masa Indiana Jerky. Inovace v oblasti rukavic, opasků, doplňků pro fitness a oblečení navrženého pro sportovce s netypickou postavou nabízela česká společnost MadMax Sportswear Company Ltd., která prezentovala i kolekci kompresního oblečení napomáhajícího funkci krevního oběhu, rychlejší regeneraci, přivádění více kyslíku do svalů a zabraňujícího křečím.

Trampolíny vhodné pro každého vystavovala firma Jumpring® Fitness, JSTB International, s.r.o., která u svého produktu opět zdůrazňuje zdravotní stránku. Trampolíny mají skvělé účinky například na kardiovaskulární systém a zvýšení kapacity plic. Kromě těchto společností Českou republiku reprezentovaly i Adrienn Bannhegyi, EuProMed s.r.o., Extrifit s.r.o., FISAF Internation, Gessler a PROTEIN BREAK Extrifit s.r.o.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Düsseldorfu (Německo). Autor: Mgr. Robert Otepka, konzul.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek