Trh s organickými potravinami loni v Brazílii vyrostl o 30 % na 2 miliardy BRL

5. 8. 2015

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 04.08.2015

Díky dvojcifernému růst prodeje organický produktů dosáhl brazilský trh v roce 2014 obratu ve výši 2 miliard BRL. V roce 2015 by tržby měly dosáhnout již 2,5 miliardy BRL. Brazilský trh Ilustrační obrázeks bio potravinami tak přes výrazně vyšší ceny stále roste. Dle p. Ming Liu, koordinátora programu Organics Brasil, je prioritou pro spotřebitele kvalita produktů, nikoliv značka pod, kterou je prodáván.

Dle asociace supermarketů státu Sao Paulo, Apas (Associação Paulista de Supermercados), se od začátku tohoto roku již zvýšil prodej slaných bio potravin o 13 %. Dle průzkumu asociace 32 % spotřebitelů klade největší důraz na zdraví a kvalitu života.

Brazílie přijala pravidla pro regulaci bio potravin teprve v roce 2011. V USA, kde tato regulace proběhla již v roce 2001, byly biopotraviny do roku 2008 považovány za úzký segment trhu. „Nyní už se na tomto trhu o tržní niku nejedná, 78 % amerických spotřebitelů nakupuje organické potraviny“, dodává p. Ming. Po zavedení regulace se trh zvětšuje díky vstupu velkých firem.

Podle společnosti Organic Monitor dosahuje celosvětový trh s organickými produkty 72 miliard USD. Největšími trhem jsou po USA, Německo a Francie. Více než polovina brazilské produkce, 50-60 %, je určena na export.

Zdroj: Folha de Sao Paulo
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulu.

Tisknout Vaše hodnocení: