Tři události, které je třeba sledovat v kanadském podnikání tento týden:

20. 10. 2015

  • Země: Kanada
  • Datum zveřejnění: 14.10.2015

Ilustrační obrázekPan Poloz jede do Washingtonu: Bank of Canada guvernér Stephen Poloz byl v hlavním městě Spojených států v pondělí na konferenci National Association for Business Economics. S panem Polozem u kormidla, centrální banka Kanady již dvakrát snížila svou hlavní sazbu půjček v letošním roce, zatímco někteří předpovídají, že jeho protějšek v USA, FED, může do konce roku úrokové sazby zvýšit.

Finance burgrového řetězce: A & W, fast-food restaurace, která se prezentuje jako "Jedinou kanadskou autentickou  burger restaurancí pro časově limitované zákazníky," pořádá v úterý telefonní konferenci, kde se budou  diskutovat výsledky za třetí čtvrtletí 2015. Populární řetěz  s jeho Mama, Papa a Teen hamburgery, jež mimo jiné dává v posledních letech zatopit McDonaldu, zatímco irituje kanadské producenty hovězího masa se svými nabídkami hamburgerů bez steroidů a bez hormonů.

Konference o zemním plynu: Třídenní mezinárodní konference o LNG v Britské Kolumbii  začíná ve Vancouveru, kde premiér Christy Clark přednese úvodní proslov. Dalšími řečníky mimo jiné bude i Maarten Wetselaar, výkonný viceprezident společnosti Shell na integrovaný plyn. Ministr pro místní rozvoj zemního plynu provincie Britské Kolumbie minulý týden prohlásil, že federální volby a schvalování životního prostředí jsou jedinými faktory, které brzdí $ 36 miliardovou investici na stavbu závodu na zkapalňování zemního plynu. Snižování cen ropy a plynu faktorem nejsou.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Calgary.

Tisknout Vaše hodnocení: