Turecká lira posílila po výsledku listopadových voleb.Turecko by mělo po volbách rychle uskutečnit řadu ekonomických reforem

12. 11. 2015

  • Země: Turecko
  • Datum zveřejnění: 12.11.2015

Ilustrační obrázekPo výsledku nedělních parlamentních voleb dojde v Turecku k znovunastolení jednobarevné vlády, což umožní uskutečnit rychlé a rozsáhle ekonomické reformy včetně daňového systému, sdělil pro televizi NTV turecký ministr financí Mehmet Simsek. Výsledky předčasných voleb umožní vládnoucí straně AKP znovu sestavit vládu jedné strany, kterou ztratilo před pěti měsíci v červnových volbách. Tím pro staronovou vládu nastává příležitost realizace potřebných reforem, jejichž úspěch bude záviset na formě nového kabinetu.

Očekává se, že ministrem financí zůstane nadále Mehmet Simsek, který zkonstatoval, že plánované reformy budou spočívat v menších změnách státního rozpočtu a střednědobého programu, avšak makroekonomický rámec země zůstane nadále stejný. „Doufáme, že prioritou budou plánované výnosy z daní. Pro vládu je velice důležité hospodaření se zdravými daňovými výnosy“, řekl v živém rozhovoru Simsek.

Dále oznámil, že reformy by měly posílit ekonomiku Turecka proti možnému přechodnému stavu na rozvojových trzích, které jsou způsobené zvýšením úrokových sazeb ze strany Federálního rezervního systému (FED).

Zdroj: http://www.reuters.com/article/2015/11/06/turkey-economy-finance-minister-idUSL8N1311JS20151106?rpc=401
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.

 

Tisknout Vaše hodnocení: