Tureckému automobilovému sektoru se daří, české firmy z toho mohou také profitovat

28. 8. 2017 | Zdroj: CzechTrade

Data z prvního pololetí 2017 ukazují, že tureckému automobilovému průmyslu se velmi daří, když meziročně vyrostl o závratných 20 %. V Turecku se tak za prvních šest měsíců vyrobilo přes 869 tisíc vozů. Za těmito čísly stojí především export vozů do zahraničí, který se meziročně zvýšil o 22 % na 14,3 mld. USD.

Na místním trhu působí řada zahraničních výrobců, kteří do svých místních výrobcích kapacit v roce 2016 investovali přes 1,2 mld. USD. Díky těmto investicím se v Turecku spouští výroba nových modelů značek Renault, Fiat či Toyota.

Zahraniční kancelář CzechTrade Istanbul je v úzkém kontaktu s největším místním výrobním automobilovým závodem – společností Oyak-Renault Otomobil Fabrikalari. Jedná se o join venture francouzské automobilky Renault a tureckého fondu Oyak. Automobilka Renault do tohoto výrobního závodu v loňském roce investovala 225 mil. USD za účelem rozšířit jeho výrobní kapacity, do kterého přesune výrobu poslední řady modelu Mégane sedan. Oyak-Renault se tak stává jeho jediným světovým výrobcem.

Oyak-Renault pro svou rozšířenou výrobu poptává řadu subdodavatelů z nejrůznějších výrobních oblastí. Proto se jeho zástupci rozhodli ve spolupráci s CzechTrade Istanbul uspořádat dodavatelské fórum, ve kterém dostanou čeští výrobci nejen z automobilového sektoru možnost prezentovat se před jednotlivými úseky nákupních oddělení Oyak-Renault.

Bližší informace se dozvíte na stránkách CzechTrade

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek