Turecko: Oborová mise v oblasti důlní bezpečnosti v Ankaře

3. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

ZÚ Ankara v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV realizoval ve dnech 1.-2. června 2016 oborovou misi v oblasti důlní bezpečnosti.

ZÚ Ankara v rámci projektů ekonomické diplomacie MZV realizoval ve dnech 1.-2. června oborovou misi v oblasti důlní bezpečnosti. S ohledem na aktuálnost tématu a přípravu nového důlního zákona v Turecku se akce setkala se značným zájmem odborné veřejnosti a firemní sféry.

Odborného semináře na Generálním ředitelství pro hornictví (MIGEM) Ministerstva energetiky v Ankaře se zúčastnilo přes 150 osob včetně přibližně třiceti soukromých a státních důlních firem, několika univerzit a odborné veřejnosti.

Následně se české firmy prezentovaly také na B2B semináři, který byl pořádán ve spolupráci s asociací provozovatelů dolů Komürder, sdružující soukromé firmy v oblasti hlubinných dolů. Na obou akcích byla kromě jednotlivých firem prezentována i role a kompetence Státní bánské správy ČR, působnost a technické vybavení Hlavní bánské záchranné stanice (HBZS OKD). Následného byznys semináře se zúčastnilo 8 českých firem (Green Gas DPB, BAPRO, ZAM Servis, Ferrit, INCO Engineering, VVUÚ Radvanice, ÚJV Řež a místní zástupce Sigma Pumpy Hranice).

Prezentace české expertízy na půdě Ministerstva energetiky splnila cíl zviditelnění vysokého standardu bezpečnostních a provozních norem českých technologií, které nejenom splňují mezinárodní bezpečnostní normy (ATEX). Navíc jsou vyvíjeny na míru a pro složité a rizikové prostředí hlubinných dolů, které je v ČR a Turecku společné. Bezprostředním výsledkem mise je kromě navázání nových obchodních kontaktů i zahájení příprav na vyslání tureckých expertů na problematiku prevence výbuchů v hlubinných dolech na studijní cestu do ČR.

ZÚ Ankara děkuje Státní bánské správě ČR, Hlavní bánské záchranné stanici a zúčastněným firmám za podporu při realizaci mise.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ankaře (Turecko).

 

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek