Turecko plánuje zjednodušit získání pracovního povolení pro cizince

13. 8. 2014

  • Země: Turecko
  • Datum zveřejnění: 12.08.2014
  • Zdroj: http://www.hurriyetdailynews.com/turkey-plans-to-ease-work-permits-for-foreigners.aspx?pageID=238&nID=70280&NewsCatID=347

Turecká vláda uvažuje o zmírnění požadavků pro získání pracovního povolení pro cizince a zároveň představí nový program, který má za cíl přilákat více zahraničních investorů a kvalifikovaných pracovníků do země. Podle plánu vypracovaného Ministerstvem hospodářství, vláda zavede revize požadavků na pracovní povolení a víza. V rámci svých plánů připravuje také restrukturalizaci zaměstnanosti a režimu pobídek, aby mohla tak lépe reagovat na okamžité potřeby obyvatel.

Ilustrační obrázekV souladu s plánem bude pro cizince hledající pracovní povolení představen nový a „jednodušší“ způsob podání žádosti, který je více citlivý na úroveň vzdělání a výši investic.  

Nový program bude navržen tak, aby umožnil větší prostor pro zavedení více individuálního přístupu při podání žádosti. Kromě toho se hovoří i o udělování povolení s odlišnou dobou platnosti. Tento způsob nabídne kvalifikovaným zahraničním pracovníkům a investorům méně komplexní a rychlejší pracovní proces při žádosti o povolení. Navíc, manželka/manžel a děti cizince mají dovoleno využívat stejných práv a daných pracovních povolení jako ostatní cizinci, aniž by museli čekat po dobu pěti let. Uvolnění pravidel pro nabývání občanství může být také jednou z možností zvažovaných ministerstvem. Jedním ze záměrů je udělení trvalého pracovního povolení, které je možno považovat za povolení k pobytu pro zahraničního investora.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.

 

 

Tisknout Vaše hodnocení: