Turecko udělá "vše co bude potřebné" k získání strategických investic

14. 6. 2016

  • Země: Turecko
  • Datum zveřejnění: 13.06.2016

Turecko dle ministra ekonomiky Nihata Zeybekciho udělá "vše co bude potřebné" k získání strategických investic, které by zabezpečily materiální a energetickou budoucnost země. Tyto kroky tak mohou spočívat ve speciálních pobídkách, 20. ročním daňovým prázdninám apod.

ilustrační obrázekZeybekci dává příklad z ocelářského sektoru: "Pokud my (vláda) vybereme 5-6 společností, které Turecko potřebuje v tomto sektoru, tak se jich zeptáme co potřebují. Pokud budou chtít zemi, dáme jim ji. Pokud budou chtít přístavy, silnice nebo železnice, tak jim je rovněž nabídneme. Pokud boudou chtít dostupnou elektřinu, nabídneme jim 20 letý cenový plán. Pokud budou chtít 10 - 20 roční daňové prázdniny, tak jim je dáme. Vše bude veřejné."

"Budou chtít zabezpečení? Poskytneme jim ochranu, pokud jde o vstup druhých do Turecka... Vše budeme poskytovat tak dlouho, dokud budou v Turecku investovat."

Zeybekci dále ve svém makroekonomickém okénku shrnul, že 7,5 % inflačního cíle bylo dosaženo a očekává, že turecký export dosáhne v tomto roce 150 mld USD.

Blíže: http://www.hurriyetdailynews.com/turkey-to-offer-whatever-it-takes-for-strategic-investments-including-20-tax-free-years.aspx?pageID=238&nID=100246&NewsCatID=344

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.

Tisknout Vaše hodnocení: