Turecký prezident Erdoğan přivítal nové dohody o plynu s Alžírskem

26. 11. 2014

  • Země: Turecko
  • Datum zveřejnění: 24.11.2014
  • Zdroj: http://www.hurriyetdailynews.com/president-erdogan-hails-new-gas-deal-with-algeria---.aspx?pageID=238&nID=74571&NewsCatID=348

Turecký prezident Erdoğan přivítal novou dohodu mezi Tureckem a Alžírskem v objemu 4.4 miliard kubíků zemního plynu.

Ilustrační obrázekNa oficiální návštěvě v hlavním městě Alžírska Alžíru si Erdoğan pochvaloval dohodu mezi národní alžírskou hydrokarbonovou společností a tureckou státní společností BOTAŞ s ropou a zemním plynem, které spolu prodloužily smlouvu o dalších 10 let.

„V této chvíli je Alžírsko čtvrtým největším zdrojem tureckého dovozu zemního plynu“, oznámil Erdoğan, o Alžírsku se dále vyjádřil jako o „zářící hvězdě Severní Afriky“.

Rusko, Írán a Ázerbájdžán jsou třemi největšími importéry zemního plynu do Turecka, podle údajů společnosti BOTAŞ zásobují Turecko více než 42 miliardy kubických metrů plynu za rok skrze plynovody.

President Erdoğan také prohlásil, že Turecko se v říjnu v Alžírsku chopilo investicí ve výši 11 miliard USD a že turečtí podnikatelé mají v Alžírsku investováno přes 2 miliardy USD. Podle něj „investice tureckých podnikatelů v Alžírsku ohromně rostou a věřím, že i nadále porostou“, prohlásil Erdoğan. Také zdůraznil, že turečtí investoři mají v Alžírsku textilní projekty, které poskytnou pracovní místa více než tisícům Alžířanů.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Istanbulu.

Kontaktní informace:

Tisknout Vaše hodnocení: