Turečtí hoteliéři chtějí prodloužit Svátek oběti Eid al-Adha

10. 8. 2017

  • Země: TR - Turecko
  • Datum zveřejnění: 08.08.2017

Svátek oběti Eid al-Adha začíná ve čtvrtek 31. srpna a tvá následující čtyři dny. Turecko ještě před tímto svátkem slaví Den vítězství, který každoročně připadá na 30. srpen.

Předseda Edremitské turistické asociace (EKTİD) Yahya Yavuz přednesl novinářům z Anadolu Agency (obdoba ČTK - poznámka zahraniční kanceláře CzechTrade Istanbul), že stojí o prodloužení svátku Eid al-Adha na 10 dnů. Jako argument uvedl, že region, který jeho asociace zastupuje láká především domácí turisty a v době státních svátků je obsazenost místních hotelů skoro 100 %.

Yağız Öngen, vlastník 5 hvězdičkového hotelu v okrese Edremit uvedl, že letošní sezóna byla špatná až do 15. července a státního svátku (první výroční od armádního puče - poznámka CzechTrade). Öngen by tak prodloužení státních svátku rozhodně uvítal.

Podle zástupců cestovních kanceláří jejich zisky masivně narostly během dvou státem prodloužených náboženských svátků v loňském roce. V tomto roce však došlo k poklesu, jelikož svátky Eid Ramadan byly relativně krátké.

Zdroj: http://www.hurriyetdailynews.com/turkish-hoteliers-want-extension-of-eid-al-adha-holiday-to-help-struggling-tourism-sector.aspx?pageID=238&nID=116424&NewsCatID=349 

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade Istanbul.

Souborové přílohy

Tisknout Vaše hodnocení: