Turečtí manažeři a experti na provoz hlubinných dolů navštívili Ostravsko

5. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Turečtí manažeři a experti na provoz hlubinných dolů navštívili Ostravsko Velvyslanectví v Ankaře ve spolupráci s Asociací českých důlních technologií (CDT) zorganizovalo ve dnech 22.-26. května 2017 incomingovou misi manažerů a technických expertů tureckých důlních firem na Ostravsku a v Praze.

Účastníci se seznámili s expertízou a produkcí českých firem v oblasti důlní bezpečnosti a technologií a přímo navštívili několik výrobních a testovacích provozů. Jejich výběr z obou stran a zaměření exkurzí a individuálních jednání cílilo na aktuální potřeby tureckých firem. Mise přímo navázala na představení české expertízy v rámci odborného semináře, pořádaného v červnu 2016 v Ankaře.

Mise se zúčastnilo 11 zástupců tureckých firem včetně generálních manažerů některých z nich. Turečtí účastnici mise ocenili, že česká expertíza v oblasti bezpečnosti a provozu hlubinných dolů byla demonstrována i v reálných podmínkách během exkurze do dolu Darkov a návštěvy zkušební a testovací štoly firmy VVÚU ve Štramberku, kde byly předvedeny naživo výbuchy uhelného prachu a metanu a kde se účastníci seznámili s možnostmi jejich prevence.

S ohledem na předchozí česko-turecké kontakty v této oblasti byl program mise sestaven na míru potřebám a s reflexí k existujícím potřebám a plánovaným projektům předních tureckých firem v oboru. Díky realizované misi byla zahájená konkrétní obchodní jednání a zástupci dvou českých firem byli pozváni jako prezentující na odborné konference Asociace důlních inženýrů Turecka.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ankaře (Turecko). Autor: E. Siegl, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek