USA: Turnikety od společnosti Cominfo od července 2017 jako reference ostatním výrobcům

9. 8. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - USA: Turnikety od společnosti Cominfo od července 2017 jako reference ostatním výrobcům Společnost Cominfo ze Zlína, která vyrábí turniketové systémy, motorové branky a mechanické zábrany, nainstalovala v červenci 2017 celkem dvanáct vstupních turniketů v třicetipatrové budově Michigan Plaza, sídle Generálního konzulátu České republiky v Chicagu.

Společnost Cominfo je na trhu USA mimořádně úspěšná, přičemž potenciál dalších zakázek jen v centru Chicaga je obrovský nejen z důvodu stavebního boomu výstavby nových mrakodrapů, ale i očekávané obměně turniketových systémů ve starších výškových budovách.

Jedná se o mimořádný úspěch především s ohledem na obrovskou konkurenci, která na trhu turniketových systémů v USA panuje. Je známo, že vlastníci velkých residenčních / administrativních budov (často v kombinaci) v USA investují nemalé peníze do designového vzhledu vstupních hal ať již při výstavbě nových center, či při jejich rekonstrukci, což je i tento konkrétní případ. Právě nové sofistikované turniketové systémy tento design vstupních hal spoluvytváří.

Existuje snaha vrátit do centra Chicaga administrativní zázemí významných a finančně silných firem, které v posledních desetiletích přemisťovaly své centrály především na severní předměstí. Moderní design a funkcionalita takových administrativních / residenčních budov je pak jedním z důležitých faktorů, když se firmy či jednotlivci rozhodují o změně sídla či bydliště.

V současné době je jen v centru Chicaga a jeho bezprostředním okolí naplánováno přes padesát nových developerských výškových residenčních či administrativních projektů, které skýtají možnosti i pro firmy z ČR právě jako je společnost Cominfo. V Chicagu je pak naplánována vůbec největší výstavba residenčních výškových budov ze všech měst v USA, navíc řada administrativních a residenčních budov plánuje obměnu turniketových systémů, které byly instalovány krátce po teroristických útocích 11. září 2001.

Úspěšně realizovaný projekt v Chicagu dává společnosti Cominfo lepší výchozí pozici v případě, že se rozhodne ucházet o zakázky na stavebních projektech výškových budov v Chicagu. Turniketové systémy od společnosti Comfino v budově Michigan Plaza také slouží jako testovací platforma, jak nejlépe nastavit jejich časování, sílu a další parametry, a jsou proto předmětem zájmu vedení správ ostatních budov, které o obměně turniketů teprve
uvažují.

Společnost Cominfo je velice úspěšná v získávání zahraničních zakázek. Dle vyjádření ředitele společnosti Karla Zvolského z roku 2015 je zřejmě nejvýznamnějším trhem USA a Kanada. „Získali jsme první dvě poměrně velké zakázky, další přicházejí. Trh je zajímavý svou velkostí a tím, že se tam uplatňují ty nejzajímavější a nejsofistikovanější turnikety, které vyrábíme.“ Export se na obratu firmy podílí 65 až 70 procenty.

Turnikety společnosti Cominfo v 205/225 N. Michigan Ave, Chicago

Turnikety společnosti Cominfo v 205/225 N. Michigan Ave, Chicago

Turnikety společnosti Cominfo v 205/225 N. Michigan Ave, Chicago

Turnikety společnosti Cominfo v 205/225 N. Michigan Ave, Chicago

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Chicagu (Spojené státy americké). Autor: Tomáš Trnka

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek