Týden inovací přilákal tisíce lidí

2. 6. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Týden inovací potvrdil obrovský zájem odborné i laické veřejnosti o inovace a moderní technologie. Nejvýznamnější událost roku zaměřenou na inovace, umělou inteligenci či koncept chytrých měst, navštívilo v Česku čtyři tisíce lidí.

V ČR se během posledního květnového týdne konalo pět desítek akcí.

Vrchol letošního prvního ročníku představovala “Inovace na vlnách” v pražské Cargo Gallery. Její součástí byla páteční konference na téma Smart City a inovační trendy a sobotní Nanoden, který se poprvé konal v české metropoli a zaznamenal rekordní návštěvnost.

Zájemci si zde mohli nechat například bezbolestně vyhladit vrásky pomocí nového nanoproduktu od firmy Nafigate nebo si prohlédnout auto kompletně ošetřené nanotechnologiemi.

„Podařilo se nám ukázat veřejnosti, že nanotechnologie není záhadná věda, ale jde o konkrétní užitečné  výrobky s novými supervlastnostmi a Česká republika patří skutečně mezi světové lídry v tomto oboru,“ shrnuje předseda Asociace nanotechnologického průmyslu ČR Jiří Kůs,.

„Týden inovací spolu s pražským Nanodnem poukázaly na dvě důležité skutečnosti: zaprvé, že se o inovacích v českém průmyslu ví velmi málo, zadruhé, že veřejnost je na nové české technologie a vynálezy zvědavá a umí je ocenit,“ doplňuje Liliana Berezkinová, CEO firmy Nanopharma, která se stala patronkou prvního ročníku, a doufá, že si Česko postupně vybuduje pověst centra inovací ve střední Evropě.

Partnery Týdne inovací byly Shell Czech Republic, Digitální garáž od Google, Chytilová & spol., patentová kancelář, České Radiokomunikace, Nanopharma, Mibcon, Zeerat, Hub a Imper cz. Na akci se podílely také zastoupení Evropské komise v ČR a nizozemské velvyslanectví.

Organizátorem Týdne inovací je European Leadership & Academic Institute (ELAI), který se zaměřuje na vzdělávací aktivity, podporuje rozvoj startupů a organizuje český Global Entrepreneurship Week, neboli Týden podnikání, jenž je největší celosvětovou událostí na podporu podnikání.

Více informací o Týdnu inovací najdete na webových stránkách http://www.tydeninovaci2016.cz.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek