Týden obnovitelných zdrojů v Austrálii za účasti Draslovky Kolín

3. 6. 2016

  • Země: Austrálie
  • Datum zveřejnění: 03.06.2016

ilustrační obrázekV týdnu 30. května - 3. června se v Sydney koná série seminářů, fór a diskusí zasvěceným životnímu prostředí a obnovitelným zdrojům energie. Akce jsou pořádány delegací EU v Austrálii a místní agenturou Sustainable Business Australia. Na seminářích se každoročně setkávají špičky politických představitelů, vládních i nevládních agentur a nejvýznamnějších průmyslových podniků. V úterý 31. 5. se uskutečnila dopolední panelová diskuse na téma Investing for a greener future, na které vystoupili ministr obchodu státu Nový Jižní Wales HE Stuart Ayres, velvyslanci Finska, Dánska, Francie či EU, dále ředitelé společností Siemens, Phillips Lighting, Schenider Electirc, či ředitel australské pobočky české firmy Lučební závody Draslovka a. s. p. Kade McConville.

Draslovka Kolín patří mezi tradiční a nejvýznamnější evropské výrobce chemických specialit na bázi kyanové chemie. V současné době je firma také jediným průmyslovým výrobcem EDN na světě s využitím vlastní unikátní výrobní technologie. EDN je nový vysoce účinný a ekologicky šetrný fumigant (látka k ničení chorob a škůdců) a biocid (látka používaná k hubení, tlumení nebo omezování růstu škodlivých organismů), který má za úkol nahradit od roku 2015 zakázaný metylbromid.

Společnost Lučební závody Draslovka a. s. založila pobočku v Austrálii za účelem rozšíření svých obchodních aktivit v regionu APEC v roce 2014.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sydney.

Tisknout Vaše hodnocení: