Týden podnikání 2016: Nejlepším českým startupem je Techambition

16. 11. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Největší mezinárodní soutěž startupů Get in the Ring letos poprvé proběhla v Česku v rámci akce Týden podnikání. Vítězem je Techambition, který nabízí studentům i učitelům originální učební pomůcku pro výuku matematiky.

Firma bude na jaře 2017 reprezentovat Českou republiku v celosvětovém finále.

Do soutěže se hlásí přes 10 000 startupů ze 100 zemí celého světa. Samotná účast přináší začínajícím firmám cennou zpětnou vazbu od diváků i od odborné poroty.

Neobvyklý koncept soutěžního klání – tedy prezentace jeden na jednoho uvnitř ringu, je zajímavý pro diváka a pro zástupce firem zároveň ideální příležitostí, jak zlepšit prezentační schopnosti.

„Podnikání vyžaduje sílu vůle, odvahu a umění zdolávat překážky. Vítěz v ringu přesvědčil, že všechny tyto věci zvládá, a tak mu za celou porotu přeji mnoho úspěchů do dalších let,“ uvádí člen poroty a majitel Czechoslovak Models Václav Dejčmar.

Matematika zábavněji

Úroveň matematických schopností se ve většině zemí OECD snižuje. Většinu žáků a studentů nebaví počítat nezáživné matematické úlohy.

„Naší vizí je vytvořit učební pomůcku pro výuku matematiky pro žáky i učitele. Techambition nabízí individuální program, který dokáže díky automatické analýze dat rozpoznat osobní potřeby žáka a přizpůsobit mu výukový plán. Zároveň přináší učitelům cennou zpětnou vazbu a vodítko, na co se zaměřit, kde mají žáci slabší místa. Aplikace také nabízí interaktivní nástroje pro lepší vysvětlení látky,“ popisují svůj projekt zástupci startupu.

Z přihlášených 27 projektů se do českého finále dostalo celkem šest startupů. Kromě Techambition ještě firmy

Co je Týden podnikání?

Týden podnikání, neboli Global Entrepreneurship Week, je největší světovou událostí věnovanou podpoře podnikání. V Česku probíhá letos počtvrté, a to ve dnech 14. – 20. listopadu a zahrnuje přes 130 akcí po celé republice. Cílem je oslavit podnikání a podnikatele, pomoci jim k dalšímu rozvoji, motivovat k vstupu do byznysu další lidi a přispět k růstu globální ekonomiky. Pro ČR je pořadatelskou institucí ELAI (European Leadership & Academic Institute).

Podrobnosti o akci si přečtěte v článku Týden podnikání: Jak využít odvahu pro další růst? na BusinessInfo.cz

Redakčně upravená tisková zpráva ELAI

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek