Týden podnikání: Jak využít odvahu pro další růst?

3. 11. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

Největší světovou událostí věnovanou podpoře podnikání je Týden podnikání. V Česku letos proběhne už počtvrté, a to v týdnu od 14. do 20. listopadu. Global Entrepreneurship Week pořádá více než 160 zemí světa.

Týden podnikání 2017

elai-tydenAkci podporuje řada významných osobností včetně amerického prezidenta Baracka Obamy, či následníka britského trůnu prince Charlese.

Tradičním cílem je oslavit podnikání a podnikatele, pomoci jim k dalšímu rozvoji, motivovat k podnikání další lidi a přispět tak k růstu globální ekonomiky. Pro ČR je pořadatelskou institucí ELAI (European Leadership & Academic Institute).

Motto letošního ročníku  „Jen pro odvážné“ odkazuje na to, že je odvaha významným předpokladem podnikání. Na sérii akcí, jejichž podtitulem je „podnikání jako životní styl“, jsou zváni představitelé firem, startupů a všichni zájemci o vstup do byznysu.

„Zájemci se během historicky čtvrtého ročníku Týdne podnikání mohou těšit na více než 100 událostí, které jsou pro ně přichystány ve spolupráci s partnerskými organizacemi po celé ČR. Je to téměř dvojnásobný nárůst oproti loňskému roku,“ říká výkonný ředitel ELAI a zakladatel startupu Poetizer Lukáš Sedláček.

Akci zaštitují Frolík či Kiska

Patrony letošního ročníku jsou Zbyněk Frolík, zakladatel a šéf LINET Group SE, Oliver Dlouhý, zakladatel a CEO nejrychleji rostoucího českého startupu Kiwi.com, Andrej Kiska, partner v Credo Ventures a syn slovenského prezidenta a Tomáš Varcop, výkonný ředitel Innogy Energie.


Hlavní akcí je celodenní Summit Týdne podnikání, který proběhne 15. listopadu v Praze. Na účastníky čekají inspirativní workshopy, odborné veletrhy (poprvé bude pořádán i veletrh Franchisingu) a další doprovodný program.  Součástí programu je také konference na téma Strategie pro dynamický firemní růst. Na závěr Summitu proběhne souboj nejlepších českých startupů s názvem Get in the Ring. Jedná se o největší startupovou soutěž na světě a v tuzemsku proběhne letos poprvé. Vítěz bude Českou republiku reprezentovat na světovém finále.

Doprovodný program nabídne více než 100 tematických setkání po ČR. K těm nejvýznamnějším patří:

  • Entreprelooza 2.0, celodenní konference zaměřená nejen na ženy podnikatelky pořádaná velvyslanectvím USA.
  • Pitchni si svůj startup, událost pořádaná Unií studentů VŠE s návodem, jak rozjet vlastní projekt
  • FuckUp Night Prague Vol. XII - Startup Special, setkání úspěšných podnikatelů sdílejících své neúspěchy pod vedením Tomáše Jelínka
  • Punk my business, událost pořádaná KoPlac Coworking v Brně.

Šéf jedné ze světové nejúspěšnějších českých firem LINET Zbyněk Frolík věří, že akce přispěje k tomu, aby více lidí pochopilo podstatu podnikání a začalo se v byznysu realizovat: „Podstatou podnikání je pro mne snaha, aby výrobky a služby byly předmětem touhy, nikoliv pouze volby. Věřím, že toto motto zahrnuje vše podstatné: inovaci, důvěru sama v sebe, tah na branku, ale i to, že se má hrát podle pravidel. Věřím, že díky Týdnu podnikání získá více lidí větší pochopení pro podstatu podnikání, které pak bude sdílet s dalšími."

„Týden podnikání je největší událostí na podporu podnikání jak v ČR, tak ve světě – propojuje tak české startupy, podnikatele a firmy na unikátní globální ekosystém, který nemá v dějinách lidstva obdoby,“ říká zakladatel Kiwi.com Oliver Dlouhý.

„Díky svému charakteru Týden podnikání umožňuje jedinečným způsobem sdílet inspiraci, energii a know-how napříč podnikatelskou komunitou. Věřím, že každý, kdo se akce zúčastní, si přijde na své a z akce bude odcházet obohacen o nové podněty pro své podnikání.“ doplňuje CEO Innogy Energie Tomáš Varcop.

Redakčně upravená tisková zpráva ELAI

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek