Účast České republiky na mezinárodním veletrhu Seoul International Wines and Spirits v Koreji

1. 5. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Účast České republiky na mezinárodním veletrhu Seoul International Wines and Spirits v Koreji Velvyslanectví ČR v Soulu připravilo ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem zemědělství ČR projekt ekonomické diplomacie zaměřený na podporu exportu českého/moravského vína a dalších druhů alkoholických nápojů české výroby do Korejské republiky. Projekt byl realizován v rámci naší účasti na mezinárodním potravinářském veletrhu Seoul International Wines and Spirits 2017.

Ve dnech 17.–19. dubna 2017 se v Soulu uskutečnil nejvýznamnější korejský mezinárodní veletrh vína a alkoholických nápojů Seoul International Wines and Spirits. Veletrh se konal na prestižním výstavišti COEX v Soulu na ploše 10 348 m². V letošním roce se jej zúčastnilo více než 300 firem z 32 zemí, které nabízely nejen alkoholické nápoje, ale též služby v oblasti prodeje a propagace alkoholických nápojů, zařízení k jejich výrobě, jako např. minipivovary, apod. V průběhu tří dnů navštívilo veletrh Seoul International Wines and Spirits více než 33 tisíc návštěvníků, z toho 8 tisíc odborníků (dovozci, vývozci, nákupčí apod.).

Česká republika se představila formou samostatné expozice, kterou v rámci projektu ekonomické diplomacie připravil obchodně-ekonomický úsek Velvyslanectví ČR v Soulu ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem zemědělství ČR. Expozice byla zaměřena především na podporu exportu moravských vín, českého piva a destilátů do Korejské republiky.

Díky projektu ekonomické diplomacie se tak mohli v Korejské republice představit následující výrobci vín: Templářské sklepy Čejkovice, Vinařství Reisten, ZD Sedlec, Vinařství Sonberk, Vinařství Volařík, Vinařství Bunža Bzenec, Vinařství Baláž, Vinařství Krásná hora, Vinařství Ludwig, Vinařství Mikrosvín Mikulov, Zámecké vinařství Bzenec, Vinařství Vitis, Vinařství Hana Mádlová Velké Bílovice, Vinařství Vino Hort a Vinný sklep pod Kozím hrádkem.

Na českém stánku probíhaly ochutnávky vín, piva a destilátů z produkce českého potravinářského sektoru. O všechna moravská vína byl mimořádný zájem. Návštěvníci našeho stánku mohli rovněž ochutnat pivo z Pivovaru Plzeňský Prazdroj, z Pivovaru Velké Popovice, z Pivovaru Jihlava (pivo Ježek) a rovněž z Pivovaru Primátor. Stánek České republiky propagoval rovněž tradiční Karlovarskou Becherovku.

Řada dalších českých výrobců alkoholických nápojů a institucí z oblasti potravinářského průmyslu byla prezentována formou katalogové výstavy. Na stánku byl široký výběr propagačních materiálů z oblasti českého potravinářského průmyslu (Land of Wine, Vine and Wine, A Brief Guide to Contemporary Winemaking Across the Czech Republic, Czech Beer, Export Potential of the Czech Traditional Agri-Food Products, Nezávislí vinaři aj.). Velvyslanectví České republiky v Soulu využilo projekt rovněž k propagaci agentur CzechTourism (vinařská turistika), Českých center a CzechInvestu.

Česká účast se setkala s velkým zájmem korejských obchodníků a široké veřejnosti především díky náročné přípravě a spolupráci obchodně-ekonomického úseku Velvyslanectví ČR v Soulu s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a Ministerstvem zemědělství ČR. Projekt ekonomické diplomacie, realizovaný na letošním veletrhu Seoul International Wines and Spirits, umožnil českým firmám představit v Korejské republice své výrobky a služby. Účast byla současně využita k propagaci ČR jako významné turistické a investiční destinace.

Úspěch celé české prezentace byl podtržen mimořádným zájmem o český stánek, který navštívili nejen představitelé korejských obchodních firem, ale též zástupci korejských ministerstev, institucí, obchodních komor a asociací.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika). Autor: Květoslav Sulek, ekonomický a obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek