Účast českých firem na „Automotive CEE Days“ v Polsku

28. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Účast českých firem na „Automotive CEE Days“ v Polsku Velvyslanectví České republiky ve Varšavě zorganizovalo formou společného českého stánku účast českých firem na veletrhu a kontraktační burze se zaměřením na automobilový průmysl CEE Automotive Days 2017 v Opole ve dnech 23. a 24. března 2017.

Zmíněná akce byla realizována formou projektu na podporu ekonomické diplomacie ve spolupráci s vládní agenturou pro podporu obchodu CzechTrade v Katovicích. Cílem projektu bylo podpořit pozitivní vnímání českých firem působících v oblasti automobilového průmyslu jako významného partnera pro polské firmy a instituce a navázání spolupráce českých firem s polskými partnery. Akce se zúčastnily následující české firmy: Kovolit a.s., Buzuluk a.s., Gumotex a.s. a Technicoat Czech Republic s.r.o., samostatně se účastnila česká pobočka německé firmy Kemmler Electronic GmbH.

Akci slavnostně zahájil primátor města Opole Arkadiusz Wiśniewski. Za ČR pronesl úvodní slovo obchodní rada pan Petr Darmovzal, který ve svém projevu mj. uvedl, že tento projekt je realizován díky podpoře Ministerstva zahraničních věcí České republiky. Dále zmínil, že Polsko představuje pro Českou republiku druhého největšího obchodního partnera (bezprostředně po Německu). Zdůraznil dlouhou a bohatou tradici českého automobilového průmyslu a rovněž připomněl, že česká Škoda Auto je již mnoho let jedničkou na polském trhu.

Dále uvedl, že ve světovém žebříčku zaujímá Česká republika společně se Slovenskem přední místo, pokud jde o počet vyrobených osobních automobilů na jednoho obyvatele. Současně informoval přítomné, že v ČR existuje nejen několik výrobců osobních automobilů, ale také celá řada firem, které vyrábějí a dodávají množství kvalitních komponentů pro celou řadu renomovaných světových automobilek. Přítomné pozval k návštěvě českého stánku. Následně probíhala po celý den kontraktační jednání B2B.

Kontraktační burza Automotive CEE DAYS v Opole se koná již počtvrté a je organizovaným setkáním mezi subdodavateli a zadavateli objednávek v automobilovém průmyslu. Letošního ročníku se více než 900 B2B jednání zúčastnilo přes 170 firem z Polska, ČR, Německa, Irska, Slovenska, Maďarska, Španělska i Velké Británie.

Jedná se o výjimečnou příležitost k prezentaci výrobků, služeb a možností spolupráce předem vybraným obchodním partnerům ve speciální interaktivní platformě. Akce tak poskytuje účastníkům vhodnou příležitost k nalezení nových odběratelů nejen z Polska, ale i dalších evropských zemí. Letos navíc měly zúčastněné firmy možnost získat informaci o nových investičních příležitostech v nově otevřené speciální ekonomické zóně „INVEST-PARK“ v Opolském regionu.

Na letošním ročníku byli přítomni nákupčí následujících firem:

  • FCA Purchasing, Jaguar Land Rover Slovakia, Volkswagen Poznań, Volkswagen Regional Office Eastern-Europe, DAF Trucks, MAN Bus, Polaris Poland, DAEDONG System Poland, DY AUTO, Eldisy Poland, GEDIA Poland, GKN Driveline Polska, KIRCHHOFF, IFA Powertrain, Katcon, Kongsberg Automotive, Magna Car Top Systems Poland, Nexteer, Nidec Motors & Actuators, NSK Steering Systems Europe, Mando Corp., Sanden Manufacturing Poland, Sanok RC S.A., Seoyon E-HWA Automotive Poland, Sitech, Toyota Boshoku, Toyota Motor Manufacturing Poland, Valeo, Wezi-tec.

Podle dosavadních ohlasů českých firem akce splnila svůj účel. Během kontraktační burzy měly firmy možnost setkat se s celou řadou nejen polských, ale i dalších evropských firem z oblasti automobilového průmyslu. Mnohým z nich se podařilo navázat nové kontakty a zahájit obchodní spolupráci.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky ve Varšavě (Polsko). Autor: Ing. Petr Darmovzal, ekonomický a obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek