Účast českých firem na japonském veletrhu vědecké a analytické techniky JASIS 2017

9. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Účast českých firem na japonském veletrhu vědecké a analytické techniky JASIS 2017 Ve dnech 6. až 8. září 2017 se na výstavišti Makuhari Messe ve městě Chiba u Tokia uskutečnil veletrh vědecké a analytické techniky JASIS, který každoročně pořádají japonské asociace výrobců analytické a vědecké aparatury JAIMA a JSIA a je největší akcí svého druhu v Asii.

Letošního ročníku se zúčastnilo přes 500 vystavovatelů na celkem 14.000 m2 plochy. Poprvé v historii bylo mezi vystavujícími také několik českých firem, a to v rámci českého pavilonu organizovaného Velvyslanectvím ČR v Tokiu.

Veletrh JASIS 2017 během tří dnů navštívilo více než 30.000 osob, ve valné většině odborných zástupců dovozních firem, výrobních firem i finálních uživatelů. Akce byla totiž velmi vhodně načasována na období, kdy se rozebíhá příprava s plánováním nákupů zařízení na nový finanční rok, který v Japonsku začíná 1. dubna. V rámci veletrhu proběhlo také 350 přednášek na technologických seminářích a doprovodné konferenci.

Český stánek na ploše 18 čtverečních metrů byl finančně podpořen z prostředků Ministerstva zahraničních věcí ČR v rámci Projektů na podporu ekonomické diplomacie a připraven za přímé asistence Velvyslanectví ČR v Tokiu. Své výrobky a technologie na něm představily společnosti Vakuum Praha s.r.o., LeanCat s.r.o.,  AGICO s.r.o., SVCS Process Innovation s.r.o., ESTCOM CZ – oxidová keramika a.s., CRYTUR s.r.o., VF a.s. Černá Hora a VYTEK Ltd.

Účast na takto odborném veletrhu může českým firmám posloužit nejen jako ideální platforma pro úspěch na vysoce konkurenčním a technologicky vyspělém japonském trhu, ale vzhledem k přítomnosti nákupčích i vystavovatelů z ostatních zemí východní Asie (Čína, Korejská republika, Tchaj-wan) také jako výborný odrazový můstek pro širší expanzi do tohoto stále více perspektivního regionu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Tokiu (Japonsko). Stanislav Beneš, obchodně-ekonomický rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek