Účast českých firem na Marrakech Air Show v Maroku

10. 5. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - Účast českých firem na Marrakech Air Show v Maroku Ve dnech od 27. do 30. dubna 2016 proběhl na marrákešské letecké základně marockých Královských ozbrojených sil 5. ročník jednoho z největších leteckých veletrhů svého druhu v Africe, potažmo regionu MENA, pořádaný ve dvouletém intervalu.

Na letošním ročníku vystavovalo celkem 150 převážně zahraničních firem, dle oficiálních údajů zveřejněných pořadateli jej navštívilo 14 430 návštěvníků z řad odborné veřejnosti. O marrákešské Air Show informovalo celkem 230 akreditovaných médií z celého světa.

Česká delegace, jejíž součástí byli mj. členové Rozpočtového výboru PSP ČR, v čele s velvyslankyní ČR Michaelou Froňkovou a přidělencem obrany Velvyslanectví ČR v Rabatu brigádním generálem Jaroslavem Malým, se zúčastnila slavnostního zahájení leteckého veletrhu dne 27. dubna 2016 za přítomnosti marockého premiéra, ministra obrany, náčelníka generálního štábu a dalších představitelů politického a vojenského života v Maroku.

ČR disponovala na výstavní ploše dvěma stánky firem MESIT Aerotrade a Česká letecká servisní (ČLS).

Jednou z priorit Velvyslanectví ČR v Rabatu v oblasti ekonomické diplomacie zůstává zajištění adekvátní účasti českých společností ze sektoru letectví na dalším ročníku marrákešské Air Show (2018), mj. s ohledem na dynamicky se rozvíjející sektor marocké aeronautiky, leteckého průmyslu a kosmických technologií.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Rabatu (Maroko).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek