Účast na veletrhu World SME Expo v Hongkongu

7. 12. 2016 | Zdroj: Generální konzulát České republiky

Generální konzulát ČR v Hongkongu zajistil již poněkolikáté informační stánek na veletrhu malých a středních podniků, kde prezentoval podnikatelské a investiční prostředí v naší zemi i vybrané obory a firmy. Zájem návštěvníků české expozice o české výrobky v zásadě odpovídá propagačním akcím, které generální konzulát plánuje pro rok 2017.

Letošní ročník výstavní akce, pořádané v HK Convention and Exhibition Centre/HKCEC ve dnech od 1. do 3. prosince 2016 k prezentaci nových vývojových trendů místními i zahraničními malými a středními podniky, byl spojen s oslavou 50. výročí založení Hong Kong Trade Development Board/HKTDC. Tato místní TPO je současně organizátorem výstavy, která se uskutečnila již pošestnácté za účasti čtyř stovek firem z 33 zemí.

Na přípravě akce se podílí hongkongské obchodní komory, asociace a instituce. Součástí World SME Expo byla výstava HK International Franchising Show a souběžně se v komplexu HKCEC uskutečnily i výstavy HKTDC InnoDesignTech Expo a Business of Intellectual Property Asia Forum.

GK Hongkong se výstavy World SME zúčastnil již poněkolikáté s informačním stánkem, kde představil jak podnikatelské prostředí a zejména investičních příležitosti ve vybraných oborech, tak i turistické krásy České republiky. Součástí expozice byly i prospekty z vybraných oborů českých firem, které v uplynulém období spolupracovaly s konzulátem při pronikání na místní trh (ekologie, potravinářský průmysl, spotřební zboží).

Během veletrhu proběhlo na české expozici několik desítek jednání s partnery z Hongkongu, Číny i dalších zemí regionu. Zájem byl o spolupráci a dodávky české produkce v oblasti textilního průmyslu (stroje i látky), potravinářského průmyslu (pivo, minerální voda, víno, zmrazené maso, ovoce a zeleninu). Dále byl zájem o české sklo, informační technologie a aplikace, zdravotnické prostředky a techniku, stavební materiály a architektonické služby, chemikálie a plastické hmoty. Jeden významný výrobce audiotechniky posoudí při další expanzi v Evropě výhody investičního prostředí v naší zemi.

Zájem místních firem o české výrobky odpovídá propagačním akcím, které GK Hongkong plánuje realizovat v roce 2017: dvě účasti na veletrzích v oblasti ekologických technologií a zdravotnické techniky, prezentace českých potravinářských výrobků (zejména pivo a víno) a technologická mise v oblasti informačních technologií s důrazem na kybernetickou bezpečnost. České firmy, které mají zájem na uvedených akcích participovat, mohou kontaktovat přímo GK Hongkong.

Informace poskytnuta Generálním konzulátem České republiky v Hongkongu (Čína).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek