Únor 2016 – Automobilový „super měsíc“

8. 3. 2016

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 08.03.2016

I když se ví, že celková spotřeba v Itálii stagnuje, daný stav již tak úplně neplatí v automobilovém průmyslu. Ten v únoru zažil jeden z nejlepších měsíců za posledních pár let. Počet registrací nových vozidel se totiž v nejkratším měsíci roku zastavil načísle 172 241 a indikuje tak růst o více než 27 %.

ilustrační obrázekOdborníky toto číslo příliš nepřekvapilo. Úspory z minulých let, stárnutí vozového parku a pokles provozních nákladů vozidel zapříčinily, že Italové sáhli po nových automobilech víc než jindy. Podle expertů své sehrála i rostoucí důvěra spotřebitelů vůči výrobcům, pokles ceny pohonných hmot i nové produkty.

Důvěra spotřebitelů může těšit hlavně automobilku Volkswagen, která se v posledních měsících potýkala s řadou problémů vyvolaných skandálem s emisemi. V Itálii meziměsíčně rostla o 30 %. Výsledky mohou rovněž těšit i českého výrobce Škoda, který rostl o téměř 37 % a společně s Audi (36,37 %) prokázal v rámci koncernu Volkswagen nejvýraznější progres.

Polepšily si rovněž italské značky. Skupina FCA, pod kterou spadá výrobce automobilů Fiat, Alfa Romeo i Maserati, dosáhla významný růst jak v Itálii (Jeep +47,7 %, Fiat +33,77 %, atd.) tak i ve Spojených státech, kde konsorcium FCA dosáhlo růstu 12 % a byl to tak již 71. měsíc v řadě kdy skupina FCA dosáhla růstu.  

Zdroj: Il Sole 24 Ore
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: