UPOZORNĚNÍ NA AKCI RESTAURO 2013 – restaurování a uchovávání kulturního dědictví

19. 12. 2012

  • Země: Itálie
  • Datum zveřejnění: 17.12.2012
  • Zdroj: salone del restauro Ferrara

ilustrační obrázekDovolujeme si Vás upozornit na veletrh RESTAURO 2013, který se bude konat na výstavišti Ferrara v Itálii ve dnech 20. - 23. března 2013.

Restauro bude v roce 2013 otevírat své brány návštěvníkům již po dvacáté. Jedná se o nejvýznamnější mezinárodní událost v oblasti restaurování, zaměřenou na výzkumné pracovníky, odborníky, učence a všechny, kteří se zabývají touto oblastí.

Akce je organizována ve spolupráci s Institutem kulturních a přírodních památek regionu Emilia Romagna a pod patronátem Ministerstva zahraničních věcí, Ministerstva kulturního majetku a aktivit.

Zastoupené oblasti jsou: Restaurování uměleckých a historických děl a budov Archeologické restaurování, Obnova a konsolidace, Výrobky a materiály pro restaurování, Zařízení a služby pro detekci a diagnostiku, Stroje a zařízení pro restaurování, Technologie a přesné přístroje, Přípravky určené pro ošetřování uměleckých a historických děl, Zabezpečení, Architektura, Muzejní systémy atd.

Na loňském ročníku se představilo 250 vystavovatelů na 16.000 metrech čtverečních, akci navštívilo 26 tisíc návštěvníků a v průběhu akce se uskutečnilo 16 tematických výstav a 107 technických a odborných setkání a konferencí.

Zpracoval kolektiv pracovníků obchodní míse MPO v Miláně.

Tisknout Vaše hodnocení: