Upozornění na přetrvávající problémy při překračování rusko–běloruské hranice

29. 3. 2017

  • Země: RU - Rusko
  • Datum zveřejnění: 29.03.2017

Na bělorusko-ruské státní hranici dochází k opakujícím se případům vracení občanů některých třetích států včetně České republiky ruskými orgány zpět do Běloruska při pokusu hranici překročit.
Dle sdělení ruských orgánů nejsou bělorusko-ruské hraniční přechody určeny pro mezinárodní styk, neprobíhá zde systematická pasová kontrola a občané třetích států nejsou tudíž oprávněni bělorusko-ruskou hranici překračovat.
Ruské ministerstvo dopravy ve sdělení moskevskému zastoupení IRU (Mezinárodní unie silniční dopravy) sděluje, že považuje za účelné, aby řidiči (mezinárodní dopravy) z třetích zemí použili jiné hraniční přechody než na rusko-běloruské hranici. Zároveň upozorňuje dopravce uskutečňující dopravu mezi RF a Běloruskem na jejich povinnost kontrolovat víza či povolení opravňující cestující ke vstupu do těchto zemí.

Stále platí doporučení Ministerstva zahraničních věcí České republiky do doby vyjasnění resp. vyřešení situace necestovat do Ruské federace přes Bělorusko. Doporučení se týká pozemní, železniční i letecké dopravy. 

 

Zdroj: MZV ČR

Tisknout Vaše hodnocení: