Úprava podmínek pro cestování do USA se dotkne jen velmi malého počtu občanů ČR

25. 1. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Úprava podmínek pro cestování do USA se dotkne jen velmi malého počtu občanů ČR Od 21. ledna 2016 platí změněné podmínky pro cestování do USA v rámci bezvízového styku tzv. Visa Waiver Program, resp. ESTA. Změny se dotknou jen těch občanů České republiky, kteří v posledních pěti letech cestovali do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nebo mají kromě českého občanství i občanství Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu. Ostatních českých občanů se změny netýkají.

Pokud občan ČR cestoval kdykoliv po 1. březnu 2011 do Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu, nemůže k cestě do USA využít Visa Waiver Program, resp. ESTA, ale musí na Velvyslanectví USA požádat o vízum (např. obchodní B1 nebo turistické B2). Stejné omezení se týká i občanů ČR, kteří jsou zároveň občany Iráku, Sýrie, Súdánu nebo Íránu.

Výše uvedené omezení se netýká zaměstnanců státní správy ČR a příslušníků Armády, pracovníků humanitárních organizací a osob, které do uvedených zemí cestovaly prokazatelně za účelem služební nebo obchodní cesty. Tyto výjimky budou posuzovány individuálně při vyhodnocování žádosti o ESTA.

Podrobnější informace naleznete na sekci Cestujeme na stránkách MZV ČR, případně na stránkách zastupitelského úřadu USA v Praze.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek