Úřad průmyslového vlastnictví by mohl využívat údaje z informačních systémů veřejné správy

27. 2. 2017 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Úřad průmyslového vlastnictví by mohl využívat údaje z informačních systémů veřejné správy Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek předložil vládě návrh zákona, kterým se mění zákony v oblasti průmyslového vlastnictví v souvislosti s využíváním údajů z informačních systémů veřejné správy.

Cílem návrhu je, aby Úřad průmyslového vlastnictví jako orgán veřejné moci mohl v potřebném rozsahu využívat referenční údaje ze základního registru obyvatel, jakož i historické údaje z informačního systému evidence obyvatel a z informačního systému cizinců.

„Možnost využívat údaje z registru obyvatel a informačních systémů je důležitá pro zajištění hladkého průběhu správních řízení, vedených Úřadem průmyslového vlastnictví, a vedení rejstříků práv průmyslového vlastnictví, ale i pro napojení dalších informačních systémů,“ uvedl ministr Jan Mládek.

Podle současného znění zákonů na ochranu průmyslového vlastnictví nemá Úřad průmyslového vlastnictví oprávnění k přístupu k referenčním údajům ze základního registru obyvatel. S ohledem na v zásadě technicistní povahu schváleného zákona se proto navrhuje, aby Poslanecká sněmovna Parlamentu ČR vyslovila s návrhem souhlas již v prvním čtení.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek