Uruguay bude stavět další obří celulózku

14. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Uruguay bude stavět další obří celulózku Uruguayská vláda jedná s finskou firmou UPM o výstavbě další obří celulózky, která bude postavena na řece Río Negro, přítoku řeky Uruguay. Celková investice má dosáhnout 6 mld. USD, z toho 1 mld. USD jsou investice uruguayské vlády do infrastruktury.

Plánovaná celulózka bude největší v Uruguayi a jednou z největších na světě. Její roční produkce má dosáhnout 2,6 milionu tun celulózy, což je dvojnásobek stávající celulózky firmy UPM ve Fray Bentos. Výstavba a provoz celulózky vytvoří 8 000 přímých i nepřímých pracovních míst a zvýší HDP země o 2–2,5 %. Celulózka bude odpovídat nejvyšším standardům a její provoz bude monitorován jak uruguayskou a argentinskou vládou, tak i organizacemi zabývajícími se životním prostředím.

Pro Českou republiku se nabízí možnost subdodávek jako v případě celulózky Montes del Plata v Punta Pereira, kde v letech 2011–2013 pracovalo více než 400 svářečů Hutních montáží z ostravské strojírenské skupiny Vítkovice Machinery Group. Velkou příležitostí pro české firmy budou určitě i masivní investice do výstavby a modernizace silnic, nákladních železničních tratí a přístavu v Montevideu, na které má uruguayská vláda vyčleněnu 1 miliardu USD.

Zvláště zajímavá může být stavba nových nákladních železničních tratí, po kterých se bude do celulózky přepravovat dřevo a odtud pak celulóza do přístavu. V Uruguayi neexistuje železniční doprava, takže neexistuje ani žádný výrobce železniční techniky a vše bude muset dovézt. Čeští výrobci dieselových lokomotiv, nákladních vagónů, kolejí atd. tak mají jedinečnou šanci získat zajímavé zakázky. Pro další informace kontaktovat zastupitelský úřad v Buenos Aires.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Buenos Aires. Autor: Ludevít Hrúz, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek