Úspěch českých vín v Korejské republice

15. 9. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Úspěch českých vín v Korejské republice Velvyslanectví České republiky v Soulu zaznamenalo pozitivní výsledky projektu ekonomické diplomacie, jehož realizace přispěla ke konkrétním zakázkám a vstupu nových českých vinařských firem na korejský trh.

Velvyslanectví České republiky v Soulu zaznamenalo pozitivní výsledky projektu ekonomické diplomacie (PROPED), jehož realizace se uskutečnila v průběhu mezinárodního vinařského veletrhu  Seoul International Wines and Spirits 2017 v dubnu letošního roku. Na stánku České republiky proběhla prezentace moravských vín a představila se zde i skupina moravských vinařů, nazvaná Wine of Czech. Tu v rámci PROPEDu podpořilo Velvyslanectví ČR v Soulu, Ministerstvo zahraničních věcí ČR a Ministerstvo zemědělství ČR. Korejští obchodníci tak mohli ochutnat a posoudit moravská vína, která zaujala svojí vysokou kvalitou.

Naše prezentace byla završena objednávkami moravského vína z Templářských sklepů Čejkovice, z Vinařství Mikrosvín Mikulov, ze ZD Sedlec a rovněž ze Zámeckého vinařství Bzenec. Víno z uvedených vinařských firem bylo v závěru minulého týdne dovezeno do Korejské republiky, kde bude nabízeno zákazníkům mimo jiné i ve špičkových hotelech v Soulu. Zmíněný PROPED je již třetí za sebou, který přinesl konkrétní objednávky českému exportu.

Vzhledem k velmi silné konkurenci v dovozu vín do Korejské republiky (Francie, Španělsko, Itálie, USA, Austrálie, Chile) hodlá Obchodní úsek Velvyslanectví ČR pokračovat ve spolupráci se zainteresovanými firmami a institucemi v propagaci českého vinařství. Do konce letošního roku se v Korejské republice uskuteční několik prezentačních akcí s cílem zvýšit informovanost korejské veřejnosti o českém potravinářském sektoru se zaměřením na produkci vína a také piva.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Soulu (Korejská republika). Autor: Květoslav Sulek, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek