Úspěch firmy Linet a dalších zdravotnických firem na jordánském trhu

7. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Úspěch firmy Linet a dalších zdravotnických firem na jordánském trhu Firma Linet, spol. s r.o. dodává řadu let zdravotnická zařízení do soukromých a státních nemocnic v Jordánsku. Během uplynulých 20 let se firma snažila dostat se svými dodávkami na jordánský trh také do prestižního segmentu vojenských nemocnic.

Vzhledem k tomu, že Česká republika nebyla zařazena na seznam zemí, jejichž firmy se mohou výběrových řízení vyhlašovaných vojenskými nemocnicemi účastnit, proniknout do tohoto segmentu nebylo možné.

Za této situace navrhl v září 2016 ZÚ Ammán realizaci projektu ekonomické diplomacie (PROPED), jehož podstatou bylo předání daru několika zdravotnických lůžek fy Linet s.r.o. do ústřední vojenské nemocnice King Hussein Medical City v Ammánu. Cílem bylo seznámit vojenské lékaře a personál této nemocnice v praxi s technickou úrovní českých výrobků a přesvědčit je o tom, že určitá, z minulosti pramenící, diskriminace českých dodavatelů je nadále neopodstatněná.

K projektu se připojily další české firmy Embitron s.r.o. a Medin a.s. vyrábějící zdravotnickou techniku. K oficiálnímu předání daru České republiky došlo v rámci návštěvy náměstka ministra zahraničních věcí Martina Tlapy v Jordánsku během slavnostního ceremoniálu dne 22. května 2017 ve vojenské nemocnici King Hussein Medical City.

Předání se zúčastnili čelní představitelé jordánského vojenského zdravotnictví: genmjr. Muin Habashneh, ředitel Královských lékařských služeb (Royal Medical Services), genmjr. Ali Obeidat, ředitel nemocnice King Hussein Medical City, a lékaři i specialisté dalších vojenských i soukromých nemocnic. Za českou stranu se předání spolu s náměstkem Martinem Tlapou účastnil velvyslanec ČR v Jordánsku Petr Hladík, pracovníci českého velvyslanectví a zástupci participujících českých firem.

Předané zdravotnické zařízení umožní nejen poskytnutí kvalitních lékařských služeb jordánským pacientům, ale bude také demonstrovat kvalitu českých zdravotnických výrobků a podpoří dobré jméno českých výrobců v Jordánsku.

Ještě před oficiálním předáním českého lékařského zařízení oznámil ředitel nemocnice King Hussein Medical City genmjr. Ali Obeidat, že obdržel písemný souhlas velení Královských lékařských služeb se zařazením ČR na seznam zemí, jež se mohouúčastnit tendrů vyhlašovaných jordánskými vojenskými nemocnicemi. Tímto prohlášením bylo dosaženo základního cíle projektu a veškerým českým zdravotnickým firmám je nyní umožněn vstup na důležitý trh vojenského zdravotnictví v Jordánsku, kde se realizují významné objemy nákupů lékařské techniky.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Ammánu (Jordánsko). Zpracoval: Ing. Josef Kostiha, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek