Úspěšná prezentace českých firem na světovém veletrhu pro automobilový průmysl v Německu

26. 9. 2016 | Zdroj: Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO)

motiv článku - Úspěšná prezentace českých firem na světovém veletrhu pro automobilový průmysl v Německu Nejvýznamnější světový veletrh pro automobilový průmysl, který se konal ve dnech od 13. do 17. září 2016 v Německu, zaznamenal rekordní počet jak vystavovatelů, tak návštěvníků z řad odborné veřejnosti. Na veletrhu se prezentovalo 4 820 vystavovatelů ze 76 zemí, akci navštívilo 136 tisíc odborníků ze 170 zemí.

V rámci České oficiální účasti se na kontraktačním veletrhu Automechanika představily se svojí nabídkou firmy Auto Aneri s.r.o., BRANO a.s., C.I.E.B. Kahovec, spol. s r.o., ČERVINKA–CZECH REPUBLIC s.r.o, ČZ Řetězy, s.r.o., DELTACOL CZ s.r.o., Gumárny Zubří, a.s., HOBBY Car spol. s r.o., CHEMCOSMETIC SERVICE s.r.o. a JEES s.r.o. Z vyjádření zúčastněných lze konstatovat, že doporučení AutoSAPu a Svazu průmyslu a dopravy ČR zařadit tento veletrh mezi Českou oficiální účast bylo velmi vydařenou volbou.

V prvních dnech veletrhu byl na expozici přítomen I. tajemník obchodního a ekonomického oddělení Velvyslanectví ČR v Berlíně Petr Jaroš, který charakterizoval letošní účast na veletrhu slovy: „Početná česká účast na tomto špičkovém veletrhu potvrzuje význam a místo automobilového průmyslu, výroby komponentů a příslušenství v české ekonomice.“

„Vzhledem k jeho pozici se pro české výrobce, dodavatele a další subjekty, které působí v tomto oboru, stává účast na veletrhu Automechanika povinností, chtějí-li nadále obstát ve světové konkurenci, získat nové kontakty a zakázky, a přispět tak ke zvyšování českého vývozu v oblasti automobilového průmyslu,“ doplnil Petr Jaroš.

Daniel Kocián ze společnosti Gumárny Zubří přijíždí na Automechaniku do Německa opakovaně: „Pro nás je to možnost potkat se s obchodními partnery. Vidíme, že zájem o vystavování i návštěvy jednotlivých nákupčích rostou. Čím dál více jich zjistilo, že za jeden až dva dny mohou obejít většinu dodavatelů na jednom místě.“

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek