Úspěšná prezentace českých firem na veletrhu The Big 5

10. 12. 2014

  • Země: Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 10.12.2014

Ve dnech od 17. do 20. listopadu se konal největší stavební veletrh v oblasti Perského zálivu a opět letošní ročník překonal ten předešlý. S loňským udělením EXPO 2020 Dubajský stavební trh opět posiluje a tento fakt se odrazil i na letošní skladbě vystavovatelů prezentující nejnovější technologie a postupy napříč sektorů ve stavebnictví.

České firmy se letošního „BIG5“ zúčastnily zatím v historicky nejsilnějším počtu. Agentura CzechTrade zajistila plochu o 72 m2, na níž se prezentovalo 8 českých firem osobně a dalších 5 skrze své katalogové materiály.

Veletrh potvrdil, že České firmy se správným výrobkem mají, i přes vysokou kompetitivnost trhu, velkou šanci se prosadit na trzích zemí GCC. Ať už to jsou firmy, které se na BIG5 s agenturou CzechTrade vracely, jako Lasselsberger s.r.o., Technistone Trade, a.s. a RAVAK a.s., nebo firmy, které již do kontaktu se středním východem přišly, avšak veletrhu se účastnily poprvé, např. Alca Plast, s.r.o., UNEX a.s. i firmy, které se pustily do svých pilotních projetků v regionu, jako například Statical s.r.o, či Air Pohoda s.r.o. nebo Mateiciuc a.s.

Účast českých firem na veletrhu jsme zdokumentovali a na videospot se můžete podívat na stránkách zahraničního zástupce CzechTrade v Dubaji http://www.czechtrade.ae.

ilustrační obrázekÚspěch prezentace českých firem dokládá ocenění jedné z ních. „S velkým potěšením bychom Vám chtěli oznámit, že společnost ALCAPLAST získala prestižní ocenění GAIA AWARDS 2014 na veletrhu The Big 5 v Dubaji, jehož se právě účastní. Vítězem v soutěži o inovativní produkt v oblasti udržitelného rozvoje se stal Předstěnový instalační systém Ecology, který využívá malé množství vody pro oplach WC mís. Dvoumnožstevní technologie pro splachování 2/4 l splňuje nejmodernější ekologické i ekonomické nároky,“ uvádí k ocenění Jiří Foltýn, vedoucí marketingu, Alca plast, s.r.o

 

Tisknout Vaše hodnocení: