Úspěšná prezentace firmy Linet na veletrhu Africa Health v Jihoafrické republice

12. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Úspěšná prezentace firmy Linet na veletrhu Africa Health v Jihoafrické republice Ve dnech 7. – 9. června 2017 se ve výstavních prostorách Gallagher Convention Centre v Johannesburgu v Jihoafrické republice uskutečnil v pořadí již 7. ročník zdravotního veletrhu Africa Health, největší akce svého druhu na africkém kontinentu. Zdravotní a farmaceutický sektor jsou v Jihoafrické republice i v regionu velmi perspektivní a poptávka po kvalitní zdravotní péči dlouhodobě narůstá.

7. ročníku veletrhu zaměřeného na zdravotní péči a techniku se zúčastnilo 540 firem a institucí z celého světa a více než 10 000 profesionálů a odborníků. Veletrh Africa Health je zdaleka největší akcí svého druhu na africkém kontinentu.

Zdravotní a farmaceutický sektor jsou v Jihoafrické republice a obecně v regionu velmi perspektivní. V zemi existuje celá řada soukromých či polosoukromých zdravotních zařízení a poptávka po kvalitní zdravotní péči dlouhodobě narůstá. V poslední době navíc ve společnosti stále silněji zaznívá požadavek na kvalitnější lékařskou péči pro širší vrstvy, kterou by poskytoval stát.

Na vládní úrovni dochází k plánování výstavby infrastruktury a způsobu úhrady této péče v budoucnu. Je evidentní, že investice do zdravotnictví a souvisejících služeb se budou zvyšovat, a to jak ve státním, tak v soukromém sektoru, nehledě na současnou ekonomickou krizi a technickou recesi, do které se nejbohatší africká země, poprvé od roku 2009, propadla.  

Z českých firem se na veletrhu úspěšně prezentovala firma Linet, o její stánek byl mezi laickou i odbornou veřejností značný zájem. Ministerstvo zahraničí prostřednictvím velvyslanectví v Pretorii ani kancelář CzechTrade v Johanesburgu oficiální českou účast aktivně nezajišťovaly, neboť nebyl registrován zájem z řad českých firem. Nabízí se nicméně, v případě dostatečného zájmu v příštím roce, možnost zřízení českého stánku či jiná forma podpory české účasti v rámci projektů na podporu ekonomické diplomacie na následujícím ročníku veletrhu Africa Health, který proběhne v temínu 29. – 31. května 2018.

Stánek Linet na veletrhu Africa Health 2017 v Johanesburgu (foto: Linet)

Stánek Linet na veletrhu Africa Health 2017 v Johanesburgu (foto: Linet)

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Pretorii (Jihoafrická republika). Autor: Viktor Dolista, 2. tajemník, obchodně-ekonomický úsek.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek