Úspěšná spolupráce mezi českou firmou Stamed s.r.o. a řeckou BODYUPEVOLUTION

4. 3. 2016 | Zdroj: Enterprise Europe Network ČR

motiv článku - Úspěšná spolupráce mezi českou firmou Stamed s.r.o. a řeckou BODYUPEVOLUTION Česká společnost Stamed s.r.o., která byla založena v roce 2012 v Plzni, se specializuje na dodávky zdravotnického materiálu a pomůcek do domovů pro seniory. Jedná se zejména o bezzápachové koše, podložky a podsedáky pro inkontinentní pacienty, ochrany oděvů, speciální čističky vzduchu, zvedáky a další pomůcky. Hlavním cílem firmy je pomáhat zkvalitnit životní podmínky starších osob a zároveň ulehčit práci pečovatelům.

Ke konci roku 2014 se firma Stamed s.r.o. obrátila na místního partnera sítě Enterprise Europe Network (EEN) – BIC Plzeň s požadavkem o nalezení nových výrobců nebo dodavatelů inovativních a unikátních zdravotnických pomůcek a výrobků určených pro seniory, které nejsou na českém trhu běžně dostupné. Na základě bližších specifikací bylo pro firmu vypracováno tzv. business review, které pomohlo zmapovat tržní pozici a ekonomickou situaci firmy a dále byly připraveny dva obchodní poptávkové profily v databázi sítě EEN pro nalezení vhodného zahraničního partnera.

Na základě přesně specifikovaných obchodních profilů firma obdržela do konce roku 2014 přibližně 30 zahraničních nabídek na spolupráci, z nichž českou společnost zaujala nabídka řecké firmy BODYUPEVOLUTION, která hledala distributora pro svůj inovativní produkt – multifunkční zařízení „Body UP“ 4 v 1, které pomáhá jednoduše a bezpečně přemisťovat osoby s omezenou pohyblivostí. Díky nerezové konstrukci je možné Body UP používat také jako sprchové nebo toaletní křeslo, pohodlně s ním cestovat a zároveň zabezpečuje lepší komfort pacientům díky gelovým podložkám na sezení.

Krátce po předání kontaktu zahájily firmy obchodní jednání, které na začátku roku 2015 vyústilo k objednání vzorového kusu. Na základě prověření funkčnosti výrobku a následné prezentace mezi potenciální české odběratele (tj. domovy pro seniory, nemocnice atd.) obdržela firma Stamed s.r.o. první objednávku. V červenci roku 2015 pak realizovala obchod s řeckou firmou BODYUPEVOLUTION.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek