Úspěšná účast českých firem na veletrhu Pollutec 2016 v Lyonu ve Francii

8. 12. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Úspěšná účast českých firem na veletrhu Pollutec 2016 v Lyonu ve Francii České firmy se zúčastnily v hojném počtu letošního mezinárodního veletrhu vodohospodářství a odpadního hospodářství Pollutec ve francouzském Lyonu, který se konal od 29. listopadu do 2. prosince 2016.

Potvrdil se tak trend rostoucího významu Francie v tomto specifickém sektoru pro české výrobce, kteří kromě sílících ambicí na expanzi na západoevropské trhy mohou letos profitovat z růstu francouzské ekonomiky a související zvýšené poptávky po jejich výrobcích, technologických řešeních a službách.

Ve srovnání s předchozím ročníkem 2014, letošní veletrh Pollutec hostil výrazně více českých firem. Osm z nich se prezentovalo na oficiálním stánku České republiky organizovaném Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR a další čtyři na samostatných expozicích. Potěšující je zejména trend, kdy řada firem, které v minulosti vystavovaly na českém stánku s podporou MPO, se osamostatňují a letos se již prezentovaly na vlastních expozicích.

České firmy přijel na veletrh podpořit obchodní rada velvyslanectví ČR ve Francii Tibor Opěla a Honorární konzul ČR v Lyonu Danielem Duquesne. Firmám byla nabídnuta podpora velvyslanectví na francouzském trhu formou organizace specializovaných sektorových akcí v roce 2017 a zprostředkování jednání s velkými francouzskými koncerny, jako např. Veolia, SUEZ a EDF.

27. ročník mezinárodního veletrhu technologií a služeb z oblasti životního prostředí Pollutec 2016 se konal na výstavišti  Eurexpo v Lyonu. Veletrh byl zařazen do programu tzv. českých oficiálních účastí na veletrhu Ministerstvem průmyslu a obchodu ČR.

Pollutec 2016

Pollutec 2016

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Paříži (Francie). Autor: Tibor Opěla, ekonomický rada velvyslanectví.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek