Úspěšné představení českých vinařů v nizozemském Haagu

8. 6. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Úspěšné představení českých vinařů v nizozemském Haagu Velvyslanectví ČR v Haagu s finanční podporou Ministerstva zahraničních věcí realizovalo projekt ekonomické diplomacie „Představení českých vinařů v Nizozemsku“ s hlavní akcí (degustační VIP oběd a ochutnávka vín pro odborníky a diplomaty) dne 6. 6. 2017 na rezidenci velvyslankyně J. Reinišové v Haagu.

Velvyslanectví zajistilo exkluzivní prostor a kontakty pro 12 českých a zejména moravských vinařství, která se tak mohla v rámci projektu představit náročnému nizozemskému trhu. Projekt byl organizován ve spolupráci se sommeliérkou Jannou Rijpma-Meppelink, NOMOH, a agenturou CzechTourism.

© Roman Holý Účastníci degustačního VIP oběda (uprostřed zleva velvyslankyně Jana Reinišová, šéfkuchař Jan Stejskal a Janna Rijpma-Meppelink)

© Roman Holý 
Účastníci degustačního VIP oběda (uprostřed zleva velvyslankyně Jana Reinišová, šéfkuchař Jan Stejskal a Janna Rijpma-Meppelink)

© Janna Rijpma-Meppelink O vína byl opravdu velký zájem, akce se zúčastnilo více než 60 odborníků a diplomatů

© Janna Rijpma-Meppelink 
O vína byl opravdu velký zájem, akce se zúčastnilo více než 60 odborníků a diplomatů

Akce se zúčastnila následující moravská a česká vinařství (většina účastníků je členem Aliance vinařů V8):

V rámci oběda velvyslankyně Jana Reinišová poděkovala paní Janně Rijpma-Meppelink za její podporu a cenné rady a kontakty, účastníkům za jejich zájem a čas a mj. zdůraznila kvalitu českých vinařů, což potvrdila take servírovaná vína, která byla spárována s podávanými chody – Sekt Mikrosvín; Rosé Bočky, 2016, Víno  J. Stávek; Ryzlink rýnský 2012, Velký Sonberk; Pinot Noir 2015, Krásná Hora; Ryzlink vlašský, botrytický, Mikrosvín Mikulov a Riesling 2015, slámové víno, Marcinčák. V rámci následující volné degustace byly pochopitelně ochutnávány desítky dalších vín.

Dle vyjádření účastníků akce přinesla skvělá vína, relevantní kontakty a několik nových příležitostí pro další export českého vína do Nizozemska a obecně panovala na rezidenci výborná atmosféra, jak už to u dobrého vína a jídla bývá.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Haagu (Nizozemsko). Autor: Roman Holý, ekonomický diplomat.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek