Uvedení modelu Škoda Kodiaq na ukrajinský trh

15. 3. 2017 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

motiv článku - Uvedení modelu Škoda Kodiaq na ukrajinský trh Dne 9. března 2017 se v závodě společnosti Eurocar v Solomonovo v Užhorodském okresu uskutečnila ceremonie oficiálního uvedení modelu Škoda Kodiaq na ukrajinský trh. Světová premiéra tohoto modelu se konala 1. září 2016 v Berlíně.

Slavnostní ceremonie v montážním závodě v Solomonovo se mj. zúčastnil místopředseda Zakarpatské oblastní státní administrace Viktor Mikulin, člen dozorčí rady Eurocar a předseda Organizace zaměstnavatelů Zakarpatí Vladimír Panov, další zástupci společnosti Eurocar, zástupci společnosti Škoda Auto, velvyslanectví ČR v Kyjevě a rovněž zástupci některých zahraničních společností v Užhorodském okresu. Vystupující mj. ocenili rychlé uvedení nového modelu ŠKODA na ukrajinský trh, na kterém se poslední rok výrazně zvýšila poptávka. 

Na ukrajinském trhu bude Škoda Kodiaq prodávána ve dvou verzích, Ambition a Style. Cílem uvedení modelu Škoda Kodiaq na ukrajinském trhu je využití rychle rostoucího segmentu trhu sportovních užitkových vozidel a je součástí strategie společnosti Eurocar pro rok 2017, kdy se předpokládá zahájení montáže modernizované verze Škoda Octavia, Škoda Rapid a Spaceback v závodě v Solomonovo. Vozidla ŠKODA jsou na Ukrajině populární, zákazníci oceňují zejména spolehlivost těchto vozidel a dobrý poměr ceny ke kvalitě vozidla.

Na ukrajinském trhu bylo v roce 2015 prodáno pouze 46 500 nových vozidel, v roce 2016 se prodeje zvýšily o 40 % na celkových 65 500 nových vozidel. Společnost ŠKODA zaujala v roce 2016 celkově 4. místo a prodala více než 4 tisíce nových vozidel. V návaznosti na makroekonomickou stabilizaci ukrajinské ekonomiky počítá Společnost Eurocar s dalším nárůstem výroby ve svém závodě v Solomonovo a zvýšením prodejů vozidel ŠKODA v tomto roce až o 50 %.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Kyjevě (Ukrajina). Autor: František Trojáček, rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek