V brazilském akcelerátoru Oxigenio se představilo 10 startupů v oblasti FinTech a IoT

26. 4. 2016

  • Země: Brazílie
  • Datum zveřejnění: 26.04.2016

Svůj pitch, krátkou prezentaci, mělo večer 19. dubna deset rozbíhajících se projektů, např. Allgoo, http://www.allgoo.com.br/ , které nabízí spotřebitelům vytvoření individuálního spořícího plánu na základě analýzy na trhu dostupných finančních produktů a potřeb klienta. Společnost Nexoos, http://www.nexoos.com.br/ , nabízí propojení mezi investory a společnostmi, jichž finanční plány předem ověřila. Zajímavé je, že s ohledem na brazilské regulatorní nároky, společnost nejdříve začala fungovat v Paraguayi.

Projekt NearBee, http://www.nearbee.ltda/ , je založen na využití geodat a laskavosti. NearBee vytváří komunitu aktivních uživatelů, kteří si navzájem jsou ochotni pomoci v případě nouze, ale i nabídnou služby, jako doučování angličtiny. Dalším představeným projektem byl DATAHOLICS, http://www.dataholics.io/ , ten nabízí automatizovanou analýzu veřejně dostupných údajů spotřebitelů. Ke konkrétnímu emailu je schopen shromáždit jak informace o vašich zálibách a preferencích, tak i odhadnout vaši bonitu a životní úroveň. Zákazníky DATAHOLICS tak mohou být jak marketinkové tak i úvěrové společnosti. Projekt tak doplňuje produkty zaměřené na monitoring pohledávek klientů, např. Boa Vista Servicos, http://www.boavistaservicos.com.br/ ,anebo Serasa Experian, https://www.serasaexperian.com.br/ .

Společnost Oxiot, https://www.facebook.com/oxiot/ , představila systém pro efektivnější management kyslíkových bomb jak u domácích uživatelů, tak i v nemocnicích. Jeho základem je společností vyvinuté čidlo, které bez kontaktu s kyslíkem vyhodnotí množství plynu v nádobě a tuto informaci předá k dalšímu vyhodnocení do systému. Díky tomuto řešení nemusí společnost řešit zdlouhavý registrační proces u brazilského regulátora zdravotnického vybavení ANVISA.

Společnost EDUCASH, http://educash.com.br/ , představila projekt pro finanční vzdělávání dětí prostřednictvím animované hry. Společnost Virtual Care, www.virtualcare.net.br, vyvinula přenosný senzor podobný hodinkám, který je schopný monitorovat zdravotní funkce. Uplatnění hodlá nalézt zejména u pacientů v důchodovém věku.

Platební brána AZPAY, http://www.azpay.com.br/, nabízí spotřebitelům větší kontrolu a pohodlí při platbě na internetu a eshopům, jistotu provedení platby. Systém spolupracuje se širokou škálou platebních metod a dá se jednoduše integrovat do rozhraní vašeho eshopu, poněvadž běží na většině používaných platformách.

Akcelerátor Oxigenio, http://oxigenioaceleradora.com.br/, je společný projekt nejvýznamnější brazilské pojišťovny Porto Seguro a společnosti Liga Ventures, http://liga.ventures/ , která v Brazílii zastupuje americký akcelerátoru Plug and Play,  http://plugandplaytechcenter.com/ .

Vítězné projekty získají investici ve výši 50 000 USD, zázemí a podporu během tříměsíčního rozvoje v akcelerátoru Oxigenio a dalších tří měsíce v akcelerátoru Plug and Play v Silicon Valley. Stávající projekty: http://oxigenioaceleradora.com.br/portfolio/ .

ilustraceMapa brazilského FinTech dle Clay Innovation:

Letos bylo již ze 1500 uchazečů v rámci akce Open Startup, http://www.openstartups.org.br/, vybráno 100 neslibnějších brazilských startupů. Jejich seznam je dostupný na http://www.openstartups.org.br/blog/. Takto vybrané společnosti se v únoru zúčastnily akce Open Innovation Week v Sao Paulo, kde bylo vybráno nejlepších 10 brazilských startupů: http://www.openinnovationweek.com.br/#dinamicas .

Zdroj: Clay Innovation, Oxigenio, Liga Ventures, Fintechlab
Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Sao Paulo.

Tisknout Vaše hodnocení: