V Bruselu proběhne seminář k fondům vnější spolupráce v EU v sektoru vodohospodářství

6. 10. 2016 | Zdroj: Zastupitelský úřad České republiky

motiv článku - V Bruselu proběhne seminář k fondům vnější spolupráce v EU v sektoru vodohospodářství Dne 15. listopadu 2016 se v Bruselu v Belgii uskuteční sektorový seminář zaměřený na vodohospodářství, který představí aktuální programy zahraniční spolupráce, kterou EU třetím zemím v tomto sektoru poskytuje a s pravidly účasti v tendrech a grantových výzvách.

Dopolední teoretická část semináře se zaměří na fungování financování projektů z fondů vnější spolupráce, přehled finančních instrumentů dostupných pro podnikatele, aktuální pravidla výběrových řízení a v neposlední řadě iniciativu Evropské komise – Vnější investiční plán.

Jedním z hlavních cílů iniciativy je flexibilnější zapojení soukromého sektoru do poskytování rozvojové pomoci. Za tímto účelem se připravuje i přijetí nových finančních nástrojů, které by privátním investorům měly poskytnout vyšší záruky a výrazně snížit případná rizika.

Odpolední část bude věnována networkingu. Spolu se zástupci firem z ostatních členských států, budou k dispozici i experti z Evropské komise a evropských finančních institucí. Právě finanční instituce jako je např. Evropská investiční banka, budou hrát při financování a realizaci projektů financovaných v rámci Evropského investičního plánu klíčovou roli.

Pro zájemce o fondy vnější spolupráce se jedná o jedinečnou příležitost získat praktické informace, sejít se s již úspěšnými uchazeči o veřejné zakázky financované z rozpočtu EU, klást přítomným expertům podrobné dotazy, navázat osobní kontakty s dalšími zainteresovanými subjekty a získat tak náskok před konkurencí.

Akci organizuje Stálé zastoupení ČR při Evropské unii a CEBRE – Česká podnikatelská reprezentace při EU/ CzechTrade.

Program lze najít na webových stránkách akce, kde je možné se také zaregistrovat. Termín pro registraci je 21. října 2016. Účastnický poplatek činí 175 EUR.

Případné dotazy zodpoví Michal Klučka, Stálé zastoupení ČR při EU, tel.: +32 2 2139 213, e-mail: michal_klucka@mzv.cz a Alena Mastantuono, CEBRE/CzechTrade, tel.: +32 2 5020 766, e-mail: brussels@cebre.cz.

Informace poskytnuta Stálým zastoupením České republiky při Evropské unii v Bruselu (Belgie).

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek