V Budapešti se uvedl do provozu první z 28 hybridních autobusů Volvo

3. 2. 2015

  • Země: Maďarsko
  • Datum zveřejnění: 02.02.2015
  • Zdroj: Source: http://www.bkk.hu/2015/01/hibridbusz/

17. ledna se v Budapešti uvedl do provozu první autobus na hybridní pohon. Díky postupně zavedeným 28 moderním autobusům se hlavní město Maďarska bude moct pyšnit jedním z největších hybridních autobusových flotil v Evropě.

ilustrační obrázekNové autobusy jsou hybridní verze dieselových vozidel Volvo 7900A, kterých již v aglomeraci Budapeště jezdí přes 50. Hybridní nováčci se zařazením EURO 6 se pyšní o 25-35 % lepší spotřebou než tradiční vozy EURO 6 naftového pohonu.

Všech 28 autobusů je bezbariérových. Podle plánů Budapešťského dopravního podniku budou v roce 2018 v hlavním městě na všech linkách jezdit již pouze nízkopodlažní autobusy. Nová Volva jsou dále vybavena klimatizací a 11 palubními kamerami pro bezpečnost cestujících.

Proč jsou lepší hybridní vozy?

Autobusy fungují se smíšeným elektrickým a dieselovým motorem. Při rychlosti 0 - 20 km/h vozidla využívají pouze elektrickou energii, díky čemuž se příjezdy a odjezdy ze zastávky stanou úplně bezhlučnými a bez výfuku škodlivých látek. Dieselový pohon se zapne pouze po zrychlení nad 20 km/h, aby pomohl ve výkonu motoru.

Zpracoval kolektiv pracovníků zahraniční kanceláře CzechTrade v Budapešti.

Tisknout Vaše hodnocení: