V Děčíně se uskutečnil seminář pro české firmy na téma právní základy podnikání v Německu

30. 6. 2016 | Zdroj: Ministerstvo zahraničních věcí (MZV)

V rámci semináře pořádaného Velvyslanectvím ČR v Německu, Enterprise Europe Network (EEN) a OHK Děčín se české firmy seznámily s právními aspekty podnikání v SRN. Účastníci zároveň s vystupujícími konzultovali se své obchodní případy a záměry.

Seminář, který se uskutečnil ve středu 29. června v Děčíně, se zabýval formami podnikání v Německu (nejčastější formy podnikání, podnikání jako fyzická osoba nebo společnost, přímo nebo jako organizační složka, založení a jednání společnosti s ručením omezeným, možnosti prověření obchodního partnera) a přeshraničním poskytováním služeb v Německu. Dalšími tématy byly sjednávání smluv, vymáhání pohledávek, insolvenční právo a daňová problematika v Německu. Za největší výzvu účastníci označili především zavedení plošné minimální mzdy v SRN k 1. 1. 2015 a s ní spojenou řadu nesrovnalostí.

Přednášeli odborníci z kanceláří LOH Rechtsanwälte a Gräwe & Partner GmbH působící v Německu, obchodní rada velvyslanectví ČR v Berlíně a Dr. J. Ryšavá z EEN.

Další seminář pro české firmy připravuje ZÚ Berlín společně s Hospodářskou komorou v Ústí n. Labem a Průmyslovou a obchodní komorou Drážďany, a to formou dopoledního semináře a konzultací ve středu 31. srpna 2016. Akce se zaměří na vstup na německý trh.

Již třetí seminář s EEN a Hospodářskou komorou k právním základům podnikání v SRN se uskuteční 13. září 2016 v Chebu.

Informace poskytnuta Zastupitelským úřadem České republiky v Berlíně (Německo). Autor: Tomáš Ehler, obchodní rada.

Tisknout Vaše hodnocení:

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek