V Dubai vznikne nový turistický komplex

11. 1. 2017

  • Země: AE - Spojené arabské emiráty
  • Datum zveřejnění: 08.01.2017

Šejk emirátu Dubai, Mohammed bin Rashid Al Maktoum, oznámil developerský projekt s názvem Dubaji Harbour, stavební projekt, který vyroste na ploše 185.8ha v Dubaji a stane se svým rozsahem a funkčností největším turistickým přístavem v regionu MENA
 

Tento projekt vybudování luxusního nábřeží nabídne 1.400 přístavních míst pro menší jachty, přístav pro výletní lodě a terminál, o rozloze 32.5ha nákupní centrum, prostor pro pořádání akcí, rezidentní budovy, hotely, kanceláře, menší obchody a restaurace. Součástí projektu je i Maják 135m vysoký, zahrnující luxusní hotel a vyhlídkovou plošinou, která bude obsahovat hladkou fasádou, která by mohla být použita jako obrazovka pro projekce s vysokým rozlišením a světelné show. Projekt bude realizován v oblasti ulice s názvem král Salman bin Abdulaziz Al Saud a mezi Jumeirah Beach Residence a Palm Jumeirah - Mina Seyahi. Projekt zahrnuje také Skydive Dubaj, Dubaj International Marine Club a Logo Island. Dubaj Harbour bude realizování dubajským holdingem Meraas a bude trvat čtyři roky. Komplex bude přístupný po souši, z moře a ze vzduchu. Bude mít vlastní vodárnu a tři heliposrty. Zvažována je také možnost přistávání soukromých tryskáčů. Pro tento záměr musí být ale zpracována studie proveditelnosti.

 

Šejk je přesvědčen, že tento projekt představuje jedinečný a inovativní příspěvek do regionu, pozvedne turistický ruch, bude zajímavý pro investory a celkově bude mít jen pozitivní dopad pro Dubaj a region.

 

Zahraniční kancelář Dubaj doporučuje jako možnost prezentace pro potenciální odběratele pro tento projekt účast na květnovém veletrhu INDEX 2017, kterého se i letos má v plánu účastnit formou společného stánku.

 

Zpracoval kolektiv zahraniční kanceláře CzechTrade v Dubaji

Tisknout Vaše hodnocení: