V izraelském technologickém rejdišti se neztratily české značky AVG a YSOFT

5. 10. 2016 | Zdroj: BusinessInfo.cz

motiv článku - V izraelském technologickém rejdišti se neztratily české značky AVG a YSOFT Festivalu inovací v Tel Avivu se minulý měsíc zúčastnilo na deset českých start-upů a hi-tech akcelerátorů. Již druhou českou účast na této akci zorganizovalo české velvyslanectví v Tel Avivu ve spolupráci s Czech ICT Alliance a Pražským startupovým centrem.

Společně s ambasádami Maďarska, Polska a Slovenska byla uspořádána pro celkem 30 perspektivních technologických firem z regionu CEE konference, které se účastnila více než stovka zástupců izraelských seed fondů, private equity a hi-tech odvětví. Cílem networkingové akce nebyla pouze snaha o propojení českých (a maďarských, polských a slovenských) firem s izraelským kapitálem a možnými obchodními partnery, ale především pootevření dveří do vyšších pater globálního hi-tech průmyslu a venture kapitálu.

Podobnost technologických parků v Haifě, Herzliji Pituachu, Petach Tikvě, Beerševě, Jokne'amu a v jeruzalémském Har Chocvimu s kalifornským Silicon Valley není náhodná. A není dána pouze rázem krajiny či blízkostí moře. V Izraeli mají vývojové centrum (často jediné mimo Spojené státy) společnosti Apple, Amazon, AplliedMaterials, Cisco Systems, eBay, EMC, Facebook, Google, Hewlett-Packard, IBM, Intel, Microsoft, Motorola, SanDisk a další. Největší zahraniční investor − Intel – tu zaměstnává přes 10 tisíc zaměstnanců, z nichž 60 procent pracuje ve výzkumu a vývoji. Je potěšitelné, že pevnou pozici si v Izraeli vybudovaly i české značky AVG a YSOFT.

Převzato z časopisu E15 Český export, přílohy deníku E15 a týdeníku Euro, vycházející ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí ČR a agenturou CzechTrade. Autor článku: Tomáš Stingl

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek