V Las Vegas budou čtyři české start-upy shánět investory pro své projekty

2. 1. 2017 | Zdroj: Agentura pro podporu podnikání a investic CzechInvest

Vybraná čtveřice českých start-upů, které uspěly v hodnocení projektu CzechDemo agentury CzechInvest, se začátkem ledna 2017 vydá sbírat kontakty a příležitosti na prestižní několikadenní konferenci CES 2017 do Las Vegas. Své projekty zde představí společnosti Oscar Tech, Six Guys Labs, XTND a PIXBUF. Dvě z nich už měly podobnou příležitost letos na podzim na TechCrunch Disrupt v Londýně.

„CES 2017 je ideální příležitostí pro začínající české podnikatele. Konferenci každoročně navštíví více než 165 tisíc zájemců ze 150 zemí z celého světa. Čeští start-upisté tak mají skvělou příležitost prosadit se mezi velkými hráči a získat potenciální investory,“ říká Karel Kučera, generální ředitel agentury CzechInvest.

Brněnská firma Oscar Tech se konference účastní svou technologií Oscar Senior, která nabízí zábavu a konektivitu pro seniory. Přes text, video, volání a bezproblémové sdílení fotografií přináší specifické věkové skupině možnost zůstat v kontaktu s rodinou a přáteli.

S aplikací pro snadnou správu a distribuci fotografií na všechny sociální sítě a fotografické služby se investory pokusí zaujmout společnost PIXBUF z Děčínska. Aplikace umožňuje uživatelům snadno nahrát fotografii do systému, a distribuovat ji tak do sociálních sítí a do amatérských i profesionálních fotografických služeb pro prezentaci nebo prodej.

Přečtěte si: Start-upy vezme letos CzechInvest také do New Yorku a San Franciska

Další dva start-upy mířící do Las Vegas měly díky projektu CzechDemo možnost sbírat zkušenosti už letos v Londýně na TechCrunch Disrupt. Plzeňská společnost Six Guys Labs vyrábí speciální trackery mapující aktivitu a odpočinek psů a koček a ostravský technologický start-up XTND vyvíjí a vyrábí prémiový elektrický skateboard  vyrobený z hi-tech materiálů.

CES je celosvětová akce s padesátiletou tradicí zaměřená na novinky a inovace ve spotřebitelských technologiích. Během veletrhu mohou firmy předvést své produkty na výstavní ploše, setkat se s potencionálními partnery a inspirovat se od ostatních vystavujících. V rámci akce se pořádá řada přednášek, návštěvníci se mohou dozvědět o nejnovějších trendech v různých oblastech jako je například 3D tisk. Na veletrhu se pořádá i soutěž CES 2017 Innovation Awards, která každoročně oceňuje nevšední design a zpracování produktu spotřebitelské technologie.

„Nadějné začínající firmy často bojují s nedostatkem finančních prostředků, přímá zkušenost v zahraničí může přitom být pro další jejich rozvoj klíčová. Proto jim pomáháme s náklady jako je cestovné, registrace na akci či překlady materiálů,“ upřesňuje Markéta Havlová, ředitelka Odboru start-upů agentury CzechInvest.

V celém projektu CzechDemo plánuje agentura CzechInvest podpořit více než 10 miliony korun až 144 českých firem a vyslat je celkem na 12 prestižních start-upových akcí po celém světě.

Vybraní účastníci získají zvýhodněné služby, které zahrnují uhrazení registračního poplatku a poplatku na stánek do výše 75 procent z ceny, příspěvek na překlady ve výši 100 procent a zpáteční letenky pro dvě osoby hrazené z 50 procent.

Projekt CzechDemo je realizován z programu Marketing, prioritní osy č. 2 „Rozvoj podnikání a konkurenceschopnosti malých a středních podniků“ Operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost.

Více o projektu CzechDemo

Tisknout Vaše hodnocení:

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek