V lednu nahlásilo hromadné propouštění 9 firem

1. 3. 2016 | Zdroj: Úřad práce ČR

motiv článku - V lednu nahlásilo hromadné propouštění 9 firem V lednu 2016 nahlásilo hromadné propouštění celkem devět zaměstnavatelů. Tento krok se dotkne 363 jejich zaměstnanců. Nejvíce zaměstnavatelů, kteří nahlásili hromadné propouštění, působí v Moravskoslezském kraji. V tomto regionu také pracuje nejvíce lidí, které firmy v nadcházejících měsících propustí. Údaje dnes zveřejnil Úřad práce ČR.

Počet zaměstnavatelů, kteří se rozhodli snížit množství pracovníků v režimu hromadného propouštění, klesl meziročně o 2 firmy, meziměsíčně pak o 1 vzrostl. Podniky plánují propustit o 67 zaměstnanců více než ve stejném období loňského roku a o 134 lidí více než v předchozím měsíci.

Nejvíce zaměstnavatelů, kteří nahlásili v lednu hromadné propouštění, sídlí v  Moravskoslezském kraji (4), ve středních Čechách, v Jihomoravském kraji a Praze (shodně 3). Nejvyšší počet zaměstnanců, kterých se toto opatření dotkne, pracuje  na severu Moravy a ve Slezsku (143),  v Jihomoravském kraji (63) a na Liberecku (61).  Z okresního hlediska je na tom nejhůře Opava, kde přijde o práci 139 lidí, a také Liberec. V tomto regionu rozdají zaměstnavatelé 60 výpovědí.

Firmy se chystají propouštět především ve strojírenství, v kovovýrobě,  potravinářství, bankovnictví a realitách nebo ve školství. Z hlediska profesí se bude propouštění týkat zejména kovodělníků, strojírenských dělníků, obsluhy strojů, bankovních úředníků, administrativních pracovníků či specialistů v oblasti výchovy a vzdělání.

„Jako hlavní důvod k přijetí tohoto opatření uváděli zaměstnavatelé zvýšení efektivnosti, úsporu nákladů, organizační změny, pokles objemu zakázek, či ukončení činnosti a výroby,“ říká generální ředitelka ÚP ČR Kateřina Sadílková a dodává: „Do nárůstu počtu propouštěných zaměstnanců se promítl také přelom roku, kdy firmy hodnotí své perspektivy do budoucna a přijímají rozhodnutí a opatření, která mají například zvýšit jejich konkurenceschopnost.“

O hromadné propouštění se jedná tehdy, pokud během 30 dnů dostane ve firmě s 20 až 100 zaměstnanci výpověď minimálně 10 lidí. V podniku se 101 až 300 pracovníky aspoň desetina zaměstnanců a ve společnosti s více než 300 zaměstnanci minimálně 30 lidí. Před tím, než dá zaměstnavatel výpovědi jednotlivým zaměstnancům, musí o svém záměru písemně informovat, a to nejpozději 30 dní předem, odborovou organizaci, radu zaměstnanců a také příslušnou krajskou pobočku ÚP ČR podle místa činnosti firmy. Ve zprávě je firma povinna uvést důvody a termíny hromadného propouštění, celkový počet zaměstnanců a zároveň počet a profesní složení lidí, kterých se bude propouštění týkat. V neposlední řadě musí informace obsahovat i údaje o odstupném, případně dalších právech takto postižených pracovníků. Současně musí zaměstnavatel předložit návrh kritérií, na jejichž základě proběhne výběr těch, kteří dostanou výpověď.

Tisknout Vaše hodnocení:

Štítky článků

Související články

Diskuse k článku

+ Nový příspěvek